| sbt a întrebat:

Buna :* spuneti-mi si mie in ce consta controlul medical pentru a lua pilule anticonceptionale...Adica iti face analize de sange etc sau ce iti face? mersi :*:*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei este un consult ginecologic obisnuit, ca toate celelalte pe care le face o femeie, un test Papanicolaou si numai in cazuri exceptionale analize de sange.

Abh
| Abh a răspuns:

Se face consult ginecologic si examen Papanicolau.

Abh
| Abh a răspuns:

Se vizualizeaza colul uterin cu ajutorul valvelor, se palpeaza organele genitale interne. Eventual, iti face si o ecografie ginecologica.

| sbt explică:

Si in ce consta consultul? Adica ce iti face?

| sbt explică:

Nu am mai fost la ginecolog si de asta vreau mai multe detalii.