| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca am mai pus acesta intrebare inca odata dar vreau mai multe sfaturi. Sunt sigura ca toti am trecut prin aceasta perioada si un simplu sfat mi-ar fi de mare ajutor big hug

Vorbesc aproape de 3 luni cu un baiat mai mare ca mine.Sincer e foarte frumos, imi place mult de el si faptul ca vorbeste in fiecare zi cu mine, e glumet, dragut ma face sa ma simt extraordinar. Cred ca si el ma place deoarece am jucat adevar si provocare si l-am intrebat daca ma considera frumoasa iar el a spus da. M-a invitat la suc intr-o zi dar nu am acceptat fiindca stiam ca o sa fiu foarte emotionata, eu nu pot sa stau si sa vorbesc normal cu cineva pe care il plac maxim. Ieri eu si cu cateva prietene ne plimbam pe strazi si am ajuns intr-un loc(neintentionat) unde el si cu prietenii lui jucau fotbal, nu l-am salutat pentru ca era in joc si era locul plin de baieti dar un prieten de al lui tot batea aproporui cu "Ce ai zis ma?" si din astea. Prietenii lui in trecut au crezut ca suntem impreuna deaorece noi jucam adevar si provocare si il puneam sa imi lase comentarii si din astea. Dupa atata timp m-am hotarat si eu sa devenim mai mult decat prieteni insa nu stiu cum sa o fac. Sunt fata, i-am explicat ca eu consider ca un baiat ar trebui sa se dea pe langa o fata si sa-i arate ca o place dar i-am explicat mai asa pe "ocolite"... Aseara l-am bagat in seama si simteam ca este plictisit si ca nu are chef sa vorbeasca, apoi mi-a spus ca este obosit. Eu nu vreau sa se schimbe acum doar pentru ca nu l-am salutat atunci x_x. M-am hotarat sa fiu si eu mai dulce cu el si sa-i arat ca il plac dar pur si simplu nu prea imi iese, eu sunt si foarte timida si mi-e mai comod sa faca el primul pas. Pana acum nu ne-am vazut decat de 2 ori in care nu ne-a zis mai mult de "buna" si aseara... Vreau sa bat apropouri ca sa ma scoata din nou la suc. Va rog dati sfaturi, cum sa procedez? cum sa nu mai fiu sa timida in preajma lui? ar trebui sa astept sa ma bage el primul in seama astazi? x_x ma omoara timiditatea asta si nu vreau sa am de pierdut din cauza ei! va rog ajutati-ma

8 răspunsuri:
| roxpau a răspuns:

Invita-l tu. care e problema. Poti sa ii spui am ramas datoare cu un iesit in oras? Sau mai este valabila invitatia la suc? sau ii spui in fata daca vrea sa iesiti la un suc, daca accepta ii spui ca esti timida dar ca iti place de el. spui lucururile vere in fata oricum nu ai nimic de pierdut

| grab a răspuns:

"Vreau sa bat apropouri ca sa ma scoata din nou la suc"

Bate-le. In cuie de 16!

Cand mai jucati adevar si moloz ce jucati joi acolo spune-i ca tu nu poti sa castigi decat la terasa cu sucul in bot! happy

Bafta!

| NnDWtf a răspuns:

Frate de ce sa iti fie frica? Nu te mananca daca ii spui ca iti place de el, si fii sigura ca si lui ii place de tine, ca altfel nu statea 3 luni dupa "curul" tau.

| Arkhasas a răspuns:

"i-am explicat ca eu consider ca un baiat ar trebui sa se dea pe langa o fata si sa-i arate ca o place "
Şi nu a făcut-o? Nu te-a invitat în oraş? Iar tu ai refuzat? Acolo clarificai toate problemele, ai pierdut şansa. Probabil a luat-o ca un refuz.
Invită-l tu la un suc, el te-a invitat o dată, l-ai refuzat, acum e rândul tău s-o faci!

| Annyya a răspuns:

Invita-l tu la un suc, nu astepta sa o faca el, deoarece te-a invitat o data, iar tu l-ai refuzat. Fii sincera cu el, incearca sa te comporti normal, lasa timiditatea. happy
Daca o sa mai ai nevoie de vreun sfat, eu sunt libera sa ti-l ofer. Te pup :*

| Edeline a răspuns:

Ei bine si eu am fost la fel ca tine..si mi-am invis aceasta timiditate cu un baiat, cu care sunt si acum impreuna de 2 anihappy scoate-l tu la suc.si icnearca sa fii cat mai naturala.te rusinezi? nu e nici o problema! fii tuwinkingdaca el te place, trebuie sa te placa pentru ceea ce esti

| maryi896587 a răspuns:

De ce nu il inviti tu la un suc.nu ai nimic de pierdut, poate asa scapi si de timiditate, incearca.

| maria1cs a răspuns:

In primul rand, fii atenta daca baiatul respectiv intr-adevar te place sau a vrut sa te scoata la suc doar asa..de plictiseala..stiu ca nu e prea placut ce spun dar gandeste-te la asta. Daca chiar simti ca te place incearca sa ii arati ca iesind cu tine nu va avea parte de un refuz (eu cred ca baietii se tem de asta ) fii atenta la tot ce spune. daca auzi " as vrea sa ies in oras " nu ii spune " bine"... ci "si eu as vrea ". Poate si el e timid..nu pot spune mai multe pentru ca nu va cunosc povestea, dar sper sa te ajute