| CristinaPaula a întrebat:

Sa incep... Acum vreo doua luni mi-am dat seama ca imi place un baiat (el nu este de aici si vine doar in weekend-uri). Intr-o seara am simtit ca trebuie sa ii zic ca mie imi place de el asa ca i-am trimis un mesaj la sfarsitul mesajului scriindu-i ca nu ma astept la ceva si ca doar am simtit ca el trebuie sa afle. De atunci ne-am mai intalnit impreuna cu gasca ne-am jucat impreuna carti si adevar sau provocarelaughing dar el nu a adus deloc vorba de acest lucru. Dar acum o saptamana am aflat de la un prieten ca el le-a aratat mesajul de la mine tuturor celor din gasca. Acest lucru sincer m-a suparat putin fiindca totusi mesajul era pentru ca el sa stie nu si toti ceilalti. Atunci am hotarat ca trebuie sa vorbesc cu el fata in fata, dar weekendul acesta nu a venit sad. Oricum saptamana viitoare tot trebuie sa vorbim dar nu stiu ce sa ii zic. Am vorbit si cu prietenii iar ei zic ca a dat dovada de imaturitate si ca nu ma merita. Va rog dati-mi niste sfaturi. Ce sa ii zic, cum sa reactionez.

Răspuns Câştigător
| bella_5744 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui totusi sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu a fost un gest frumos sa arate acel msj si celorlalti, cand putea sa iti spuna tie in fata ca nu il intereseaza persoana ta.cred ca este mai bine sa vada ca nu esti chiar atat de obsedata de el si ca ai vrut pur si simplu sa ii spui ce gandesti tu despre el.Asa o sa isi dea si el seama ca tu esti o persoana mult mai curajoasa decat el si ca tu ai puterea sa spui in fata ce gandesti despre o persoana, spre deosebire de el care a aratat msj celorlalti iar tie nu a avut nici macar bunu simt sa iti raspunda cu un "mersi pentru msj" pentru ca tu i-ai spus deja ca nu astepti nimic. Vorbeste cu el, dar uita-l pentru ca nu e un baiat de incredere.

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Daca asa tiau zis prietenii tai atunci ai niste prieteni super ok.
vorbeste cu el face to face si spune-i ca ce a facut el nu a fost deloc frumos, mesajul era doar pentru el nu pentru toata lumea.
el nu te place ca daca iar fi placut de tine nu ar fi aratat smsul la toti si ti-ar fi zis. mai bine uita'l deoarece nu te merita.
si da a dat dovada de imaturitate!
un baiat matur ti-ar fi zis ori ca si el te place ori ca te vede doar ca pe o amica si atata tot si sar fi purtat frumos cu tine in continuare.

| Orannginna a răspuns:

Ideea e, Tina, ca sunt 2 lucruri importante la mijloc: primul este aceala ca ai facut ce ai crezut de cuviinta si i'ai spus ce te "macina", ceea ce mi se pare un lucru foarte ok, iar al doilea este ca i'ai spus in maniera care nu trebuie. Vezi tu, eu cred ca ar fi fost mai ok pentru tine sa ii fi spus face to face, astfel nu ai mai fii avut acum neplaceri legate de faptul ca el s-a falit in fata amicilor, si totodata i'ai fi vazut si reactia si ai fi stiut ce sau daca simte ceva pentru tine. Sincer, daca a lasat lucrurile asa, nu cred ca mai este cazul sa insisti.el stie ca tu il placi, daca va dori sa fie cu tine cu siguranta va lua atitudine. happy

| Destinee a răspuns:

Sincer...cred ca prietenii tai au dreptate! Nu ai gresit ca i-ai spus ce simti pentru el dar nu cred ca el simte acelasi lucru sau poate ii este teama sa iti arate. Faptul ca le-a arata mesajul si celorlalti a fost doar ca sa se dea in spectacol ca tu i-ai trimis un sms. Daca ii place cu adevarat de tine va veni si iti va spune...cand mai vine lasa-l pe el sa faca primul pas asa iti va arata ca tine la tine daca nu lasa-l! sunt sigura ca multi baieti ar vrea sa fie cu tine!
bye!:* sper ca safatul meu sa te ajutehappy

| Alexaa_4438 a răspuns:

Sincer cred ca baiatul ala nu te merita si scuza-ma daca o sa fiu prea directa dar nu cred ca te place din moment ce a aaratat acel mesaj tuturor...ori a facut asta ca sa se laude oricum urat din partea lui mai bine evital pentru ca acum ca i-ai spus ce simtit o sa creada ca te are la degetul mic si probabil o sa incerce ceva din care sa iasa el invingator...ai grija mai bine il uiti!