| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc aproape de 3 luni cu un baiat mai mare ca mine Sincer e foarte frumos,imi place mult de el si faptul ca vorbeste in fiecare zi cu mine,e glumet, dragut ma face sa ma simt extraordinar. Cred ca si el ma place deoarece am jucat adevar si provocare si l-am intrebat daca ma considera frumoasa iar el a spus da. M-a invitat la suc intr-o zi dar nu am acceptat fiindca stiam ca o sa fiu foarte emotionata, eu nu pot sa stau si sa vorbesc normal cu cineva pe care il plac maxim. Astazi eu si cu cateva prietene ne plimbam pe strazi si am ajuns intr-un loc(neintentionat) unde el si cu prietenii lui jucau fotbal, nu l-am salutat pentru ca era in joc si era locul plin de baieti dar un prieten de al lui tot batea aproporui cu "Ce ai zis ma?" si din astea. Prietenii lui au crezut ca suntem impreuna deaorece noi jucam adevar si provocare si il puneam sa imi lase comentarii si din astealaughing. Dupa atata timp m-am hotarat si eu sa devenim mai mult decat prieteni insa nu stiu cum sa o fac. Sunt fata, i-am explicat ca eu consider ca un baiat ar trebui sa se dea pe langa o fata si sa-i arate ca o place dar i-am explicat mai asa pe "ocoltie"... In seara asta l-am bagat in seama si simteam ca este plictisit si ca nu are chef sa vorbeasca, apoi mi-a spus ca este obosit. Eu nu vreau sa se schimbe acum doar pentru ca nu l-am salutat atunci x_x. M-am hotarat sa fiu si eu mai dulce cu el si sa-i arat ca il plac dar pur si simplu nu prea imi iese, eu sunt si foarte timida si mi-e mai comod sa faca el primul pas. Pana acum nu ne-am vazut decat de 2 ori in care nu ne-a zis mai mult de "buna" si astazi... Vreau sa bat apropouri ca sa ma scoata din nou la suc. Va rog dati sfaturi, cum sa procedez? cum sa nu mai fiu sa timida in preajma lui? x_x ma omoara timiditatea asta si nu vreau sa am de pierdut din cauza ei! va rog ajutati-ma crying

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti curaj, invita-l tu

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Buna. fi directa. in viata. sinceritatea are rolul ei. si acesta estee. sa clarifice anumite chestiibatting eyelashes Spune-i asa : X. mie de la un timp ..imi cam place de tine. nu stiu cum s-a intamplat, dar nu te pot scoate din cap [ hai ca am facut si o rima laughing ] oricum, am vazut ca si tu vorbesti destul de frumos cu mine, si imi dai impresia ca si tie iti placede mine, spune`mi te rog, am dreptate? si vezii ce spunee. timiditatea ar trebui sa nu existe..mai ales cand iti place de cineva mult. daca iti place, iti place si nu ai ce sa facibatting eyelashes mult bafta!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Daca ai un ciocan infipt in cap si nu poti sa ti-l scoti de acolo asta inseamna ca e dragoste intre voi? happy

D-ra cu intrebarea, fii atenta un pic la ursu:
Ai gresit dar doar copilareste asa, nu ai facut ceva grav.
Daca omul te-a invitat si nu ai iesit, intreaba-l daca nu cumva a uitat ceva la tine. El o sa zica ce: si tu ii zici ca o revansa de a il scoate tu pe el la suc.

Mai departe lasa-te purtata de val, ce poti sa patesti? Sa iti intinda ruju pe toata fata? no problem! happy

hai curaj!

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Fiecare cu parerea luii. eu cred ca e mai bine sa-i spuna direct. si gata! Nu se moare din asta.

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Direct la un suc! De acord, dar sa il plateasca ea happy
Daca nu are bani, o imprumuti tu? Sau refuzi din principiu, asa? happy

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Sa-i spuna directt. ca il place, nu ca`l invita la suc. man. nu te mai da mare smecher, nu estii, crede`mawinking!

| grab a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Bun, eu te cred ca tu crezi ca nu sunt smecher. Dar cu ce rezolva asta situatia de mai sus?

| fetitzabunasinebuna a răspuns (pentru grab):

Eu am incercat sa gasesc o rezolvare, dar tu, nu esti de acord cu parerea mea, ceea ce nu ma intereseaza, dar ma contrazici intr-un mod, urat, si nu e frumos, evidentwinking. Nu ma intereseaza daca esti smecher sa nu, dar, mie cel putin asta vad ca vrei sa`mi demonstrezi, contrazicandu`ma intruna. pe unde postez. nu stiu ce sa zic, ai ceva cu sfaturile si ideile mele. oare de ce?

| elleme a răspuns (pentru grab):

Frate tu ce te crezi asa superior? Nu te-a obligat nimeni sa raspunzi

| LiviuCristy a răspuns:

Pai daca esti frumoasa e ok si o sa umble dupa tine stai linistita, incearca si tu un contact fizic din cand in cand
Nu dala mai...laughing o strangere de mana o palma pe umar in bluma etc.
Am invatat ca atunci cand te loveste o fata si e binedispusa cu siguranta te place happy

| Johnia a răspuns:

De ce nu admiti faptul ca poate intr-adevar era obosit si nu avea chef de vorba?
El a facut primul pas, te-a invitat la suc. tu ai refuzat si poate si el acum este nedumerit ce sa faca.
Insa asta nu inseamna ca trebuie sa incepi sa ii arati clar ca iti place ca isi va pierde interesul.
Daca totusi l-ai intrebat daca ii place de tine pai cred ca ai totusi ceva indrazneala in tine si nu esti chiar o timida care nu poate cuceri un baiat.
Zimbete, cochetari, flirt, semne mai indraznete si apoi astepti reactia lui. daca nu va fi atunci las-o balta ( vorba ceea: Fiecare face cite 10 pasi, daca nu l-ai intilnit dupa 10 pasi atunci nu trebuie sa il faci si pe al 11 ca va trebui sa il faci si pe al 12, 13. ) si nu-i frumos cind o fata fuge dupa un baiat.
Succes happy

| Eusebiu024 a răspuns:

´´Cu rusinea mori de foame´´. Cam asta vrea sa spuna povestea ta. Stiu cum e pentru ca si eu sunt mai timid... Baitul acela a facut primul pas invitandu-te la suc, dar tu refuzand el probabil s-a simtit nasol. Acum e randul tau sa faci un pas, adica incearca sa mergi acolo unde juca fotbal si sa-l saluti, sa-l incurajezi etc. Daca faci aceste lucruri minore ai de castigat multe lucruri cum ar fi : o sa reduci din rusine si poate o sa vorbeasca din nou cu tine... Poti sa ii spui ca esti timida dar cred ca a observat deja. Incearca ce ti-am spus si poate o sa iti mearga mai bine. Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| elleme a răspuns (pentru Eusebiu024):

Eu sunt timida rau, mai ales cand am vazut ca acolo se joaca fotbal eram 100% ca e si el pe acolo dar piretenele mele au tot insistat sa trecem pe acolo -_-. Locul ala e plin de 30 de baieti, eu nu pot sa vorbesc cu el, mai ales ca prietenii lui or sa fie cicalitori si sigur o sa creda ca suntem impreuna, deci asta mai bine nu x_x pentru ca s-a mai intamplat sa il enerveze pe el cu chestia asta si nu vreau as se repete

| Eusebiu024 a răspuns (pentru elleme):

Atunci ar mai fi o cale dar nu cred ca o sa fi de acord : Deci, o prietena de-a ta daca ar avea numarul lui ar putea sa il sune si daca sta la bloc sa-i spuna sa iasa afara dar ea nu o sa vina iar in locul ei sa mergi tu si sa-i spui ca te plimbi sau orice altceva si acolo puteti sa discutati... Daca o sa incerci asta ar putea ca prietena ta sa-i spuna ca ea l-a sunat... Dar daca nu risti nu castigi. Chiar vreau sa te ajut. Sper sa mai imi treaca idei prin minte. Nu cred ca am scris prea gramatical. O sa mai iti spun idei dimineata. O sa rezolvi problema, sunt sigur.

| elleme a răspuns (pentru Eusebiu024):

Este cu 5 ani mai mare ca mine, nu prea avem prietene comune si de incredere.
oricum multumesc pentru sprijin si ca ai raspuns aiici >big grin