| Ioanaaal a întrebat:

Buna,stiu ca am pus intrebari de genul de mai multe ori,dar asta e ultima pe care o mai pun, daca eu eram imbracata si el la fel, doar ma pipait in zona intima nu stiu daca avea ceva pe mana sau nu ...si doar ma pipait in zona intima eu eram si imbracata pot ramane insarcinata? e adevarat ca ramai insarcinata doar atunci cand penisul intra in contact cu vaginul? se poate sa ramai insarcinata daca avea sperma pe mana si m-a atins pe haine? putea sa treaca?

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Nu patesti nimic, stai linistita. Nu se ramane asa usor insarcinata. Asta in cazul in care mesajul nu e o gluma, ca asa pare.

| Ioanaaal explică (pentru mont):

Nu am glumit, am spus exact ce s-a intamplathappyva multumesc

54 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu are cum, daca nu a avuit loc contactul sexual real NU AI CUM SA RAMAI BORTOASA

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar putea sa treaca daca ar avea extrem de multa vointa spermatozoizii aia dar ai avea un ghinion imens

| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai explicat cu ce te-a pipait si cum de a reusit daca erai bine imbracata.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

M-a atins cu mana pe haine ...in zona intima

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Pe haine sau in zona intima, caci este o mare diferenta? Si cu ce te-a atins?

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Deci eu eram imbracata si ma pipait cu mana in zona intima.(desi eram imbracata)

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

In zona? Si cat de adanc?

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Doar ma pipait, ca si cum te-ar atinge cineva...

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Daca chiloteii tai nu au avut gaurele, atunci poti sta linistita, dar nu ai explicat cum de a fost posibil ca el sa fie murdar pe deget, atata timp cat tu erai bine imbracata.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Pai ma gandesc ca daca avea pe mana spermathinking desi nu cred... oricum eram si cu blugi pe mine nu doar chiloti

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Iata ca nu mai esti sigura, dar cel putin esti sigura ca a fost numai mana?

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Da sunt sigura ca doar ma pipait cu mana

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Daca mana nu a fost inainte si pe penisul lui, atunci poti fi relativ linistita, cu toate ca tu nu esti inca sigura daca pipaitul lui a fost direct, " piele pe piele".

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Eram imbracata, deci nu a fost piele pe piele.ci eram imbracata asa ma pipait

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

E, daca esti asa de sigura si chiloteii tai nu au fost din bumbac, astfel incat sa treaca usor prin ei umezeala, atunci poti fi linistita.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Pai aveam si pantaloni si chilot pe mine...este posibil?

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Nu este posibil decat daca mana lui nu a fost inainte pe penis.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Pai daca ar fi fost si ar fi avut sperma pe mana era posibil? sa fi trecut prin pantalon si chilot si sa ajunga in vagin?

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

In aceste conditii se schimba datele problemei si totul depinde de cat de puternic a apasat el sperma pe chilotei tai, si daca acestia mai aveau si dantela, atunci poti fi o fericita.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Eram si cu blugi, nu numai in chiloti...si doar m-a atins asa finut, dar se spune ca nu se poate sa ramai insarcinata prin haine

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Multe lucruri neadevarate se spun pe lumea aceasta, dar am vazut pe istoricul tau ca esti destul de des pipaita acolo. Daca ai scapat pana acum, poate scapi si de data aceasta. Pentru linistea ta, fa-ti si un test de sarcina!

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

S-a intamplat doar o data...dar ma gandeam ca atunci cand esti imbracata nu exista risc de sarcina

| neutrino a răspuns (pentru Ioanaaal):

Multe tinere mamici au gandit la fel.

| Ioanaaal explică (pentru neutrino):

Doar tu spui ca se poate asa ceva ca sperma sa treaca prin haine si sa ajunga in vagin, nu crezi ca daca era asa de usor sa faci copii dintr-o simpla atingere era plina lumea de copii? plus ca alti sa chinuie sa faca...nici macar nu cred ca avea sperma pe mana cand ma pipait si era si el imbracat si eu la fel...

| rabbit2015 a răspuns (pentru neutrino):

Cu gaurele? laughing)

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu ai cum sa ramai gravida.

| Hitback a răspuns:

E absolut imposibil sa ramai insarcinata. Ai incredere.

| Ottakringer a răspuns:

Incearca sa te documentezi. Nu poti ramane insarcinata.Dar ti-as sugera sa iti iei gandul de la joculetele astea daca nu stii cum se mananca... sad

| ღஜღpikapikaღஜღ a răspuns:

NU, MA NU!
Thoamne! Nu ai cum sa ramai insarcinata... da nu ti-ar strica o carte.

| zerro17 a răspuns:

Citesc, citesc, si nu-mi vine sa cred...

| Ioanaaal explică (pentru zerro17):

Adica? nu se poate?

| zerro17 a răspuns (pentru Ioanaaal):

Nu draga, Ioana, nu.
Nu trece prin haine. Nu sunt soldati. Nu au creier. Nu gadesc. Nu au in ce lichid sa se miste. Sansele sunt 0.
Dar cum au zis si colegii mai sus. Daca nu stii cu ce se mananca, nu te baga.

| Ioanaaal explică (pentru zerro17):

Nu am stiut ca se va ajunge aicisaddar nu o sa mai fac asta, pur si simplu ne-am uitat la film si s-a ajuns si sa ma pipaie desi putin pentru ca nu i-am dat voie, dar credeam ca se ramane insarcinata atat de usorsadimi pare tare rau.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioanaaal):

Mai taci nebunoo ca iti place sa te pipaie la pasaricaaaaaaa auauaauuauaua

| Ioanaaal explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

nu este adevarat, nu ma judeca daca nu ma cunosti

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Ioanaaal):

Voi fetelor niciodata nu veti recunoaste ca va curg balele cand va pipaim la sani, fund, paasarca auuuuuuuuuuuu

| Ioanaaal explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu stiu cum sunt restul, nu cred ca o sa-mi incep viata sexuala prea repede, daca ma speri de o posibila sarcina desi nu am facut nimic...

| Burjon a răspuns:

Prin haine? laughing in nici un caz

| Ioanaaal explică:

Va rog sa-mi raspundeti sunt foarte stresata

| Ioanaaal explică:

Deci chiar nu mai inteleg nimic se poate sa fi insarcinata si daca erai imbracata?

| suntserios a răspuns (pentru Ioanaaal):

DECI, se poate printr o serie de evenimente nefericite si un ghinion extrem. Stai linistit ca nu cred ca e cazul tau.

| rabbit2015 a răspuns (pentru Ioanaaal):

Mai fata, intelege ca NU! doar daca erai dezbracata si cum pui intrebarea asta daca tu stii ca nu s-a terminat pe mainile lui inainte sa te atinga? prin haine niciodata nu ramai! nu nunu nu. Spune daca stii ca asta nu e adevaru, nu o lua pe ovolite, erai sau nu in aia goala, avea ceva pe maini? daca nu, e nu si gata

| Ioanaaal explică (pentru rabbit2015):

Deci eu eram imbracata complet, nu cred ca a avut nimic pe maini.dar sa presupunem ca avea ceva putea sa treaca prin haine?

| Ioanaaal explică (pentru suntserios):

Eram imbracata si nu cred ca avea nimic pe mana, era doar transpirat pe maini atat.

| rabbit2015 a răspuns (pentru Ioanaaal):

Nu, un spermatozoid cand nu intra in tine, moare, numai este bun. daca avea pe maini si erai imbracata nu era nimic. daca erai dezbracata si te atingea cu mana,, murdara,, mai ziceai. nu iti imagina ca intra prin haine asa cum ai vazut probabil pe internet ca intra repede repede in vagin sa caute un ovar

| Ioanaaal explică (pentru suntserios):

Eu sunt de fel ghinionista dar nu cred ca avea ceva pe mana cand m-a atins

| rabbit2015 a răspuns:

Chiar daca avea ceva pe maini, nu avea un super spermatozoid cu puteri de trecere prin haine. Mai ales in contact cu aerul nu mai sunt buni. Deci nici 1% nu exista posibilitatea asta

| neutrino a răspuns (pentru rabbit2015):

Crezi ca ei mai aveau aer de respirat, in situatia in care se aflau?

| rabbit2015 a răspuns (pentru neutrino):

Eh, dar logica e totusi ca NU SE POATE RAMANE.

| Anonim2354 a răspuns:

Draga Ioana, cati ani ai?

| Ioanaaal explică (pentru Anonim2354):

18 de ce?

| Anonim2354 a răspuns (pentru Ioanaaal):

De curiozitate si pentru ca intrebarea ta fara suparare, denota prostie.
Cum sa ramai insarcinata din asa ceva?
Si cum e posibil ca ala sa fi avut sperma pe mana?
Chiar daca avea, degeaba nu ai cum.
Mai degraba asta e intrebare pusa la misto sau a unor copii cu varsta sub 14 ani.