| Ingerfararipi333 a întrebat:

Aseara am dormit la iubitul meu si am facut petting, eu sunt virgina. Am facut-o partial imbracati, mai aveam pe noi doar lenjeria intima si pantalonii. Avea penisul in erectie pentru ca se simtea si ne frecam unul de celalalt. Nu stiu daca a ejaculat in hainele lui, dar daca ar fi facut-o as putea ramane insarcinata? Stiu ca e o intrebare tembela dar sunt cam paranoia laughing deci va rog, sa nu ma luati in ras. Reamintesc ca amandoi eram imbracati in zona de jos si nu ne-am atins direct, gen, doar pe haine. Deci nu s-a atins ca mai apoi sa ma atinga pe mine acolo. Credeti ca pot ramane insarcinata? Am 18 el 21

13 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Nu suferi de paranoia, tu suferi de cretinitate absoluta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE sau si mai si, sa ia nastere chiar si... DIN NIMIC asa cum mai cred din nefericire destul de multi. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul de a isi incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, sa cunoasca foarte exact intregul proces si mecanism de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a incepe sa intretii contacte sexuale, sa fi fost deja bine informata, sa stii ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul se produce intruna sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei cand apare OVULUL VIABIL in uter. Doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu ai prezentat informatiile mai precise, intr-o astfel de situatie formularea unui raspuns cert si catusi de cat precis si corect, din pacate NU se poate oferi in afara unui raspuns sec si foarte scurt. IMPOSIBIL.
Indiferent de varsta si de cunostintele si informatiile detinute in aceasta problema, ar trebui sa fii deja informat corect in privinta procreerii. CONCEPTIA. adica procesul prin care i-a nastere si se formeaza o noua forma de viata, reprezinta un proces destul de complicat care se poate realiza doar daca se produce : intalnirea dintre un SPERMATOZOID provenit din sperma ejaculata in vaginul femeii de catre barbat la terminarea unui act sexual, cu un OVUL viabil existent in uterul femeii intr-un anumit moment foarte precis din cadrul ciclului menstrual si intr-un rastimp foarte scurt de cel mult 24 de ore. Reiese ca acea ''intalnire'' in mod obligatoriu trebuie sa se produca FIX la momentul si locul potrivit. In consecinta procesul concetiei poate fi descries astfel : ''Pentru a se concepe un copil, sperma trebuie sa fie ejaculata in vaginul femeii, cat mai aproape de cervix (colul uterin), adica in apropierea intrarii in uter. Intre vagin si uter exista un canal prin intermediul caruia se realizata legatura dintre cele 2 organe. In mod normal in cea mai mare parte a ciclului menstrual legatura este intrerupta, fiindca canalul din cervix este inchis, blocat de catre un dop/baraj, care este format din mucusul cervical infertil cu o constitutie densa, vascoasa, lipicioasa care are rolul de a impiedica si a NU permite ca spermatozoizii (bacterii, microbi, virusi, etc) sa treaca din vagin in uter. Legatura dintre vagin si uter este eliberata si deblocata in fiecare ciclu menstrual, numai strict in timpul celor 5-7 zile ale perioadei fertile.
Pe perioada acestor cateva zile, mucusul cervical devine FERTIL adica din ce in ce mai fluid si astfel acesta ''topeste/dizolva'' dopul existent si deblocheaza trecerea dintre vagin si uter. Acest proces de deblocare a trecerii prin canalul existent in cervix, se produce pe perioada celor 5-7 zile situate inaintea ziei de ovulatie, cu scopul de a permite unui numar cat mai mare de spermatozoizi sa treaca din vagin in uter. Doar 1 singur (foarte rar mai multi) spermatozoid, cel castigator al cursei cu obstacole, reuseste sa penetreze membrana si sa fertilizeze nucleul ovulului prin procesul denumit fecundare. Ovul dupa ce este fecundat, porneste intr-o calatorie de 8-10 zile si migreaza din trompa uterina pana in uter pentru a gasi locul potrivit de a se implanta in ''captuseala'' existenta pe peretele uterului numit ENDOMETRU. Imediat dupa implantare, ovulul incepe sa se dezvoltarea si va cresterea cu ajutorul hormonilor produsi de organism, pana in momentul in care se transforma si devine embrion. Placenta formata preia hranirea embrionului si ulterior a fatul care dupa o dezvoltare de 38 de saptamani (aproximativ noua luni) de la concepere, devine un copil complet dezvoltat si este gata/pregatit sa fie nascut. Probabil ca aceste explicatii oferite te vor face sa intelegi modul prin care se formeaza si ia nastere o noua forma de viata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti ramane gravida daca nu te-a penetrat si nu a ejaculat in tine.

| Sofer a răspuns:

E total imposibil.

| sofisis a răspuns:

"Am 18 el 21" - mai bine nu mai spuneai varsta. Sincer. La 18 ani sa nu stii sa iti raspunzi singura la intrebare si sa ai paranoia ca ramai gravida prin haine...e wow.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai cum si nu te mai poti numi virgin nici macar după experienta asta care tot sexuală e. O virgină e o femeie care practica abstinenta, nu care face peeting

| Goete a răspuns:

Nu poti ramane asa, dar daca nici nu stii dca elns-a terminat sau nu, poti fi sigura ca daca nu s-a terminat, ori si-a facut laba ori s-a dus la alta, daca l-ai lasat excitat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tembelă e puțin spus. Să ai 18 ani și să pui așa întrebări...
În ce grotă ai crescut?

| Willis a răspuns:

Am trecut prin așa ceva. Fiind tu virgină, nu ai cum să rămâi gravidă. Vă puteți juca și cu oral, dar chiar și cu terminare deasupra păsăricii. Este imposibil să rămâi, fiind virgină.

| sofisis a răspuns (pentru Willis):

Ceeeeeee?
Ce treaba are virginitatea cu posibilitatea de a ramane insarcinata? Insarcinata poti ramane oricand dupa ce iti vine ciclul daca cumva, oricum, ajunge sperma prin pasarica.
Ma voi chiar credeti aberatiile astea de le mai si impartasiti cu altii?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Cum sa ramai insarcinata daca nu si a dat drumul in tine, gen sperma sa ajunga in vagin?

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Sunt atatea intrebari pe acest TPU numai de genu. daca nu stiti cu ce se mananca de ce faceti prosti inainte sa va documentati?

Răspuns utilizator avertizat