| bybyy a întrebat:

stiu ca intrebarea mea o sa va para tare stupida,,, dar chiar vreau si eu sa ma lamuriti intr'o intrebare care mi s-a pus si mie si nu am stiut sa raspund,, deci."e bine sau rau (pentru organismul tau )daca baiatu lasa in tine... mentionand i'au anteconceptionale ""msm astept raspunsuri va pup

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu se intampla nimic rau daca iei anticonceptionale, dar exista riscuri imbolnavirilor, adica se pot transmite boli si cred ca ai auzit de ele, dar daca este un partener sigur si amandoi sunteti sanatosi, nu e nimic.

| psiholoaga a răspuns:

Daca ia anticonceptionale, nu e nici bine, nici rau. Sperma se elimina din vagin; singura problema poate aparea in cazul existentei unor infectii cu transmitere sexuala, destul de frecvente, de altfel.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Luand anticonceptionale nu are nimic ca baiatul sa isi dea drumul in tine daca iei e bine sa consulti un medic nu sa le iei dupa capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci de ce mai iei anticonceptionale? ele sunt facute special pentru o sarcina nedorita, si aia care se "lasa in tine sunt spermatozoizi ", exista totusi riscuri in prima luna de folosire, cand este posibil sa ramai, in rest, no problem.