| AdinaMihaela00 a întrebat:

Stiu ca poate suna aiurea.da stiu cazuri de genu si as vrea o parere.
Deci incep asa..am o menstruatie regulata..la data calculata atunci imi vine, 5 zile. si in primele 2 zile fluxul destul de mare.
Luna trecuta in perioada fertilitati am facut sex neprotejat cu iubitul meu. la 14 zile am avut o sangerare(o pata usor rozalie) care mi s-a spus ca e sangerarea de implantare si apare inainte cu 2-5 zile inainte de menstruatie. normal trebuia sa imi vina pe 5 decembrie.mi-a venit mai devreme cu 2 zile..ma tinut decat 3 zile ..si mi-a venit foarte putin.
Este posibil sa fiu insarcitata si sa fi avut menstruatie peste? Si cand as putea sa fac un test de sarcina?

Sa nu iasa alte discutii. ne dorim un copil.

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| HazelEyes77 a răspuns:

Testul de sarcina il poti face la 11-14 zile de la contactul sexual neprotejat. Ca sa fii sigura poti sa l repeti dupa 2 zile. Numai asa vei stii daca e vorba de sarcina sau nu. In mod normal daca apare menstruatia te gandesti ca n ai cum sa fii insarcinata dar sunt si exceptii cand in primele luni apar sangerari chiar daca exista deja o sarcina. Prietena mea a avut menstruatie peste sarcina in primul trimestru fara sa fi afectat cumva copilul. Doamne ajuta sa fie vorba de un bebe in cazul tau daca iti doresti mult asta!