| Amy0900 a întrebat:

Sunt Amy. Vreau si eu niste sfaturi deoarece nu mai stiu ce sa fac straight face am avut un prieten cu care am stat 3 luni iar apoi mi-a spus cineva apropiat ca el s-ar fi impacat cu fosta prietena cu care a stat cativa ani si eu am crezut,desi el mi-a spus ca nu este adevarat,dar imi confirmau si niste poze de pe facebook care le tinea de mult timp. Dupa ce am intrerupt relatia el la o saptamana s-a impacat cu acea fata,si vreau sa spun ca ma tot suna si imi zicea ca a tinut la mine si ca ar fi vrut sa fie o relatie serioasa doar ca eu nu trebuia sa ascult de nimeni(asa face de un an de zile si eu ii raspund si vorbesc cu el pentru ca tin foarte mult la el si nu as vrea sa-l pierd in totalitate)dupa aceea imi spune ca e mai bine asa ca nu ar fi mers,e vorba si de distanta ca ne vedem de cateva ori pe saptamana si nu ar merge, dar eu nu inteleg din moment ce este cu aia de ce ma tot cauta, ma suna intr`una si vorbim cu orele ....desi ii spun de o gramada de ori ca asta e ce a fost a fost si nu o sa mai fie el continua cu telefoane si mesaje si imi spune ca mai tine la mine ca ar mai vrea sa ne vedem si chestii de genu`, dar imi spune ca intre noi nu ar putea fi nimic. ce fac? Il vreau inapoi crying

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa incetezi sa vorbesti cu el. Din moment ce el nu renunta la tipa cu care e dar totusi continua sa vb si cu tine nu prea e serios cred ca e timpul sa te lase sa mergi mai departe sa cunosti si tu pe altcineva care sa te iubeasca sincer si sa fie cu tine in totalitate. El iti cam ia sansa sa fi fericta si tu accepti asta, te cam multunesti cu nimic ca sa zic asa. In concluzie trebuie sa ai puterea sa treci peste chiar nu se merita sa stai asa dupa el meriti ceva mult mai bun de atat! Bafta.

5 răspunsuri:
| Madilyn a răspuns:

Din ce am citit eu mai sus am inteles asta : El e fostul tau prieten, s-a impacat cu o fosta prietena de-a lui, in momentul de fata sunt impreuna, insa continua sa te sune, iti spune ca tine la tine, iar mai apoi zice ca e mai bine asa.

Daca e asa, imi pare rau sa-ti spun, dar nu merita. oh go on
Pe bune, daca el, in timp ce are prietena, se da la tine, te gandesti ca poate a facut la fel si cat timp ati fost impreuna?
In 3 luni nu poti cunoaste prea bine o persoana...am fost cu un tip 1 an si jumatate, timp in care am crezut ca sunt indragostita nebuneste de el, insa mai apoi am plecat in alta parte la liceu si, stand separati, mi-am dat seama ca nu-l cunosc aproape deloc. Intr-un final ne-am despartit.

Asculta, stiu ca probabil tii la el, insa treci peste! Sunt atat de multi baieti pe care tu nici nu-i observi pentru ca te concentrezi pe un nimic. straight face

Poate in alea 3 luni ati petrecut momente frumoase, insa viata merge inainte. happy timpul te va face sa uiti si, peste ceva vreme, ai sa zambesti cand te vei gandi la situatiile astea.

PS: Fii fericita alaturi de cel care merita sa te faca fericita. :*

| SunnyDay88 a răspuns:

S- a despartit de ea dintr-un motiv, deci o problema exista in acea relatie de tot te cauta, care a fost tot timpul acolo si care nu a fost detul de puternica incat sa-i ina departe unul de celalalt din moment ce s-a impacat imediat cu ea.

probabil cu tine se intelegea mai bine, dar nu era acel ceva in plus care sa-l faca de nedespartit de tine si care evident la fosta exista desi ei au probleme.

| kzd a răspuns:

Daca are alta prietena si s-a terminat intre voi spune-i sa te lase in pace!

| Amy0900 explică (pentru kzd):

Crezi ca nu i-am spus?laughingDar nu vreawinking

| C26 a răspuns:

Buna. Sfatul meu este sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce vrea defapt..Cum poate sa-ti zica ca mai tine la tine daca el o vrea pe acea fata? Dc te mai cauta pe tine daca sta cu ea? Vorbeste serios. Si vezi ce zice.Stiu ca iti este greu, si ca nu vrei sa-l pierzi intotalitate. Dar incerca sa fii indiferenta cu el, cand te mai suna da-i ocupat..Si ii mai raspunzi dupa cateva zile, sa-i vezi reactia, ce face etc..Fii fata desteapta :* In ziua de azi nu ar mai trebuii sa fie nimeni trist, ci sa traiasca viata asa cum este, si sa treaca peste toate cu zambetul pe buze :* Ai grije de tine, te pup.