| BuffaloSoldier a întrebat:

Sunt baiat si sunt mai timid de felul meu. Imi place mult de o fata, ne intelegem bine dar nu pot sa ii spun ca o plac. Nu stiu daca si ei ii place de mine. Daca primesc un "nu" ce sa ii spun? Va rog ajutati-ma! Timiditatea ma omoara.Am incercat tot se poate sa scap de ea si nu pot... Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| cmpqqqq a răspuns:

Cu timpul o sa dispara timiditatea, DAR NU STAND DEGEABA! Du-te la ea, stati de vorba si incearca sa creezi conexiune. Nu trebuie sa-i spui ca o placi, nu ai de ce. In momentul in care se creeaza conexiune intre voi doi si ea e deschisa la o relatie cu tine, totul va merge de la sine. Nu e ceva greu, nu trebuie sa ai replici la tine, nu iti trebuie vreun leac magic, trebuie sa fii doar tu. Eventual incearca sa-ti exersezi simtul umorului. Daca o dai in bara o data, de doua ori, de mai multe ori, asta nu inseamna ca esti un ratat, la un moment dat vei intalni o persoana care va fi atrasa de tine si vei vedea cum functioneaza dragostea si relationarea. Important este sa ai incredere in tine. De obicei timiditatea apare in momentul in care nu ai incredere in tine.

3 răspunsuri:
| RandomStudent a răspuns:

Spune-i, nu lasa timpul sa te macine, te vei simti mult mai bine si spune-i IN FATA

| Tiopevuz a răspuns:

Incearca sa i spui, fa ti curaj, odata si odata trebuie sa fii barbat. E posibil sa i placa si ei de tine. Iar daca te refuza, atunci vei invata lectia si vei scapa de timiditate

| Alinaalialina a răspuns:

Spune-i sa va vedeti intr-un parc la o poveste si cand vine spune-i ca o simpatizezi. daca spune ca si ea te simpatizeaza si zambeste te place dupa poti sa ii zici ca o simpatizezi mai mult ba chiar o placi putin dupa vezi ce se intampla succes