| Alle3xandra a întrebat:

Buna happy Sunt cu prietenul meu de 1 an jumatate, dar de la un timp de vreme ne despartim o saptamana, ne impacam la loc. Pur si simplu numai suport sad Mai ales ca parca sunt un pion prin viata lui, parca nici nu contez straight face Imi spune ca m-a iubeste si prostii de astea, dar eu numai cred. Pur si simplu am impresia ca nu pot renunta la el; chiar daca m-a raneste si imi vorbeste indiferent, il iubesc sad Vreau sa renunt la el, dar m-a face, iar sa m-a intorc la el.Chiar nu stiu ce e de facut sad

Răspuns Câştigător
| Biencush a răspuns:

Se pare ca relatia voastra e o adevarata suferinta pentru tine.De ce nu incerci sa o iei de la zero cu viata ta amoroasa? Sunt sigura ce el este cel ce te face sa crezi ca nu poti trai fara el...Sterge-l efectiv din viata ta daca asta iti doresti, sau macar incearca asta pentru o perioada si incearca sa privesti altfel lucrurile:o relatie bazata doar pe suferinta nu se va imbunatati niciodata, dimpotriva, se va deteriora si mai mult.
Meriti mai mult, gandeste-te doar la tine, ca meriti sa fii fericita cu un baiat sincer care sa tina la tine si sa te sprijine mereu, nu sa te caute doar cand are el chef.
Ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Depinde cine hotaraste despartirile astea foarte dese! Daca tu esti cea care provoaca certuri si ii spui ca nu mai vrei sa fii cu el iar apoi te intorci nu faci decat sa-l enervezi! Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el intr 4 ochi si sa lamuriti totul! Intreaba-l ce-si doreste de la relatia voastra, ce il deranjeaza la tine etc. Raspunsul nu-l avem noi ci voi doiwinking

| ?i d??? ariiiipi! a răspuns:

Gen frate daca esti hotarata sa continui cu aceasta minciuna ramai cu el si rabzi asta... sfatul meu ar fi sa nu va mai impacati o sa continue la fel...
~Tipa~