| Roxy_6389 a întrebat:

Buna sunt cu un baiat de o luna si ceva. Tin la el, dar in unele momente imi cam vine sa ma despart de el. Imi zice ca ma iubeste enorm si ca nu vrea sa ma piarda, dar nu prea imi vine sa cred chestia asta. Noi stam la 15 km distanta, si ne vedem doar sambata. In seara asta am fost la club si a fost si el. I- am gasit mesaje pe telefon in care o intreba pe o fata daca mai are prieten ca ar face-o el o gagica. Dupa aceea a spus ca a vb un amic de al lui cu ea dupa telu lui. Nu prea am crezut, dupa aceea a inceput sa bea cam mult. Am incercat sa fiu putin mai indiferenta cu el. Pe la ora 3 am plecat acasa si nu i-am spus deoarece era prea ocupat sa danseze cu niste baieti. Apoi m-a sunat si a inceput sa tipe la mine si sa zica ca el e prostul meu de nu i-am zis ca plec (stiu poate am gresit si eu )mi-a vorbit foarte urat. Intrebarile mele ar fi urmatoarele: Se merita sa mai continui aceasta relatie? Sa am mai multa incredere in el? Sfatuiti-ma ce sa fac va rog din tot sufletul... Dau fundita si vot

Răspuns Câştigător
| belysa a răspuns:

Iubita mea faza cu mesajele catre fata respectiva, sunt date de el 100%, si te-a mintit cand a spus ca le-a dat un prieten, si faptul ca nu i-ti da prea multa atentie, tinand cont ca va vedeti mai rar, eu zic ca nu e te iubeste asa mult cum zice el.Este decizia ta daca mai continui sau nu,ascultati inima.Dar fi cu bagare de seama,nu prea merita asa mult atentia ta, si nu ai gresit asa mult ca ai plecat fara sa-i spui, daca era mai atent poate nu plecai, dar nici macar nu a observat pe moment ci dupa un timp, ce iubire este astasad...Gandestete bine succes

5 răspunsuri:
| lizucalisuca a răspuns:

Nimeni care tipa la tine si nu te respecta nu te merita. Daca te iubea n-ar fi tipat la tine si nu s-ar fi aratat dezinteresat. In adolescenta foarte multi baieti confunda dragostea cu orgoliul - orgoliul de a fi cu o fata frumoasa intr-un moment in care tot ce conteaza mai mult pe lume e sa se dea cat mai tare in fata prietenilor. Stii cliseul ala cu " nimeni nu merita lacrimile tale iar cel care le merita nu te va face sa plangi"? E foarte adevarat. Poti fi cu multi alti baieti, cauta o relatie in care sa fiti parteneri egali, sa nu fie unul mai prejos si altul mai sus, altfel veti trai vesnic in nefericire. Succes si nu mai crede tot ce spun baietii!

| CorNNeL a răspuns:

Dupa cum stiu toate fetele barbati beau mult cel putin o parte din noi, Daca so inbata si tipa la tine asta nu-i in regula draguta, nu trebuie sati dam noi sfaturi, fa alegerea asta cu inima, daca asculti inima nu poti gresi niciodata sa stii! Totusi parerea mea ar fi sa nu mai stia cu el si cred ca daca ramai cu el o sa inceapa sa si te bata! Fa ceti zice inima si va fi bine! Multa Bafta :*

| vasiyo a răspuns:

Nui mai acorda atentie o vreme daca el ta va cauta inseamna ca el te iubeste.

| Sayuri a răspuns:

Parerea mea este ca nu te merita...de la faza cu mesajele din start e clar ca nu te iubeste... nu conteaza daca te cauta, personal cred ca nu te merita. Bafta:*.