| Annette a întrebat:

am si eu o problema.prietena mea aproape cea mai buna are un amic(deci nu iubit)care vine in fiecare weekend la noi in oras la bunici.la inceput ma intelegeam si eu bine cu el. dar pana la urma ma exaspera si am devenit putin "geloasa " pe el pentru ca atunci cand vine el prietena mea "cheama-l si pe vlad pe afara" "hai sa-l luam si pe el". am ajuns la ideea ca ea ma cheama pe afara numai cand vine el pentru ca in timpul saptamanii nu prea ma cheama.asa ca am inceput sa ma port cu tipul acela mai indiferet adica mai urat.

Intr-o zi cand vroiam sa ma plimb cu prietena mea, ea mi-a spus sa-i dau un beep lui ca sa vina si el.si i-am dat ca deh. dupa aia a sunat si mi-a spus daca poate sa vina si el cu noi sa se plimbe si i-am spus ca da si a zis ca ne suna el dupa sa ne intrebe unde suntem. dupa ce a inchis am dat telefonul pe silent ca sa nu mai auda prietena mea cand suna si sa ne plimbam numai noi 2. si asa am scapa de el.bineinteles nu i-am spus prietenei mele ca am dat telefonul pe silent si ea a crezut ca nu a mai vrut el sa vine.

Ce sa fac? sfatuiti-ma.

Răspuns Câştigător
| eu;) a răspuns:

Buna eu cred ca "sufera in tacere" nu are dreptatehappy. Mi se pare ca tu ai gresit in situatia aceasta deoarece ai mintit-o. Ea nu a dat dovada ca este o prietena falsa deoarece nu te-a lasat pe tine balta ba chiar a vrut sa va plimbati toti. cred ca cel mai bine ar fi sa iti ceri scuze prietenei tale. Good luck!winking

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu cred ca era cazul sa faci asa ceva.Pana la urma tu nu il placi pe tip, prietena ta nici atat.Sunteti doar amici.De ce crezi ca nu se poate o prietenie in trei? Incearcawinking
Nu ai nimic de pierdut, eventual de castigattongue

| CactusFlower a răspuns:

Dar ea zice ceva?

| CactusFlower a răspuns:

Ar fi bine sa faci cum spune gaby, ca minciuna nu te duce niciunde.

| Ctynnaa a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie.winking Din cate zici..."exaspera", cred ca e atras de tine, dar esti exasperata si de prietena ta dupa cate vad. Incearca sa refuzi invitatiile ei afarawinking. pentru ca se vede ca este o prietena falsa.in timp a sa isi dea seama ce vrei sa facibatting eyelashes nu trebuie sa ii zici in fatawinking. si cu baiatulbatting eyelashes incearca sa iesi doar tu cu el. fundita?:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie ti'ar conveni ca prietena ta sa-ti faca un asemenea lucru?

| gaby_4718 a răspuns:

Pai spune-i prietenei tale adevarul. ca ai avut telefonul pe silent si ca nu ai auzit cand suna. dar vb si cu baiatul respectiv si spune. i ce s. a intamplat ca sa nu creada vreo prostie.