| Ionuca20 a întrebat:

Sunt cu un baiat de un an si 8 luni, ne iubim enorm de mult, viata fara el nu are rost si invers. Din pacate a plecat la facultate in alt judet decat un sunt eu. O sa ne fie foarte greu pana ne obisnuim. As vrea sa va intreb pe voi ce sa fac sa nu ma mai gandesc ca e asa departe de mine?

2 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Paaai vorbiti mai des la telefon, mess, poti merge la el in vizita, poate veni el acasa mai des, ce sa spun, e greu dar va veti descurca daca va iubiti.
cred ca am trecut cu totii macar o data prin asta, se spune ca relatiile la distanta nu rezista prea mult si asta pentru ca partenerii, pentru ai minimaliza dorul de celalalt, in majoritate isi gasesc pe alt cineva, iar totul se destrama. dar iti spun ca nu e o teorie 100% valabila, veti rezista atat timp cat exista respect fata de celalalt, incredere si mai ales dragoste. solutii sunt, doar sa vreti. happy crede-ma ca nimic nu o sa te faca sa nu te mai gandesti ca este departe, spun din proprie experienta dar cu timpul o sa va obisnuiti si asta o sa va faca sa pretuiti mai mult timpul petrecut impreuna.

| ankis a răspuns:

Si eu am avut o relatie la distanta tot din cauza scolii dar a rezistat si acum de ceva timp ne-am mutat impreuna.trebuie sa aveti incredere unul in celalalt si sa profitati la maxim de fiecare minut pe care il petreceti impreuna.stiu cazuri in care nu s-au vazut timp de un an si cand s-au reintalnit erau mai indragostiti unul de altul decat inainte.totul depinde de voi.succes