| ChituAlexandru1289 a întrebat:

De curand, m-am mutat in alt judet si vreau sa va intreb ceva. Eu vreau sa ma duc sa lucrez la Glovo( am 16 si 11 luni) si imi trebuie buletinul ca sa ma angajez, intrebarea mea este, chiar imi va trebui buletin cu noua adresa? Adica sunt minor, mai am aproape 13 luni pana imi fac buletinul nou, are rost sa mi-l fac acum? E foarte departe de mine si imi e greu sa ajung pana acolo.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are absolut nici o importanta unde ai domiciliul in cartea de identitate ca sa te angajezi.
Totusi, schimband domiciliul, ar trebui sa-ti preschimbi cartea de identitate, asa spune legea.

| Gizăz a răspuns:

Daca ai cartea de identitate inca valabila, adica neexpirata, nu are nicio legatura una cu alta. Te poti angaja fara probleme.