| kityy a întrebat:

sunt cu un baiat de2 luni jumate, ma inteleg f bine cu el, el ma iubeste si eu la fel...cand am inceput sa fim impreuna dupa o luna ma int daca mai sunt sau nu virgina, eu ii spusesem ca da, el nu credea deoarece zicea ca fundul meu este prea moale si nu am cum sa mai iu virgina, infine, eu tot da ziceam(adevarul)si intr'o zi ma int iarasi si a zis sa ii raspund sincer si i-am zis ca nu mai sunt virgina nah! i-am dat acest raspuns deoarece mi-a zis ca s-a culcat cu 18 fete si nu asi rea sa fiu a19a.nu stiu ce sa fac.nu iasi zice adevarul deoarece nu imi convone ca s-a culcat cu 18 fete, prea multehee hee... dar pe cealalta parte iasi zice deoarece poate o sa se supere pe mine ca nu vreau sa ma culk cu el, ce s fac?:-(ajutati-ma va rooog!

3 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand, draga mea, tu nu trebuie sa-l lasi sa te manipuleze sa te culci cu el. El a marjat ca a avut 18 fete special ca sa te atate, si a reusit. Asa credea ca te va face sa cedezi. Dar sa nu-i faci jocul, baietii sunt maestrii in astfel de jocuri. Apoi, scuza-ma, m-as fi suparat rau pe el ca-mi spune ce-a facut inainte de a fi cu mine si ca ma tot intreaba daca sunt sau nu virgina. Asta este tot ce-l intereseaza? Pe tine nu te iubeste, nu te respecta? Te plimba, te prezinta prietenilor ca iubita lui, parintilor lui? Parerea mea este ca el vrea doar sex cu tine, iar daca nu va primi ceea ce vrea, imi pare rau sa-ti spun, va renunta la aceasta relatie. Asa ca nu te merita. Cauta-ti un baiat care sa respecte dragostea ta, care sa te iubeasca ca esti fecioara, chiar mai mult, sa te respecte pentru acest lucru.

| ThiPaRu a răspuns:

Nu minte cam mult prietenul tau?

| ancuta07 a răspuns:

Pai daca te deranjeaza ca vei fi a 19, ma bine puneti punct. insa nu vad de ce te-ar deraja chestia asta. Oricum cu virginitatea nu e de gluma, nu poti sa o faci cu el, doar pentru ca ai spus o minciuna la nervi. spune-i clar si raspicat ca esti virgina, explica-i de ce l-ai mintit si poate vei fi surprinsa sa afli ca nici e nu e chiar un macho. desigur nu ne-ai spus ce varsta aveti dar 18 fete mi se pare totusi un pic tras de par. Fundul nu are nici o legatura cu faptul ca mai esti sau nu virgina laughing. Singurul lucru cert care dovedeste ca ti-ai pierdut sa nu virginitatea este himenul tau. Ai grija de tine si de deciziile pe care le iei.