| lala_1641 a întrebat:

sunt cu un tip de cateva luni bune.
dar intr-o seara a filtrat cu o tipa pe net, iar ea i-a propus sa se vada,
si el a acceptat.
fata aceea a intrebat daca are prietena si el a spus da, dar nu conteaza caci eu nu o sa aflu.
dar am aflat, am vorbit cu el, ne-am certat si el mi-a zis chiar asa" as fii chiar nesimtit sa mai zic cevaa acum " iar eu am zis "zi " si a zis ca vrea sa ii mai dau o sansa ca tine mult la mine si ca ma iubeste.
eu am acceptat dar nu stiu daca am facut bine.
acum este mult mai dulce ca inainte, ma intreaba daca are voie sa mearga afara, la cineva la fotbal sau daca poate sa vina cineva la el.
voi ce spuneti am facut bine?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e bine daca se vede schimbare in atitudinea lui. Acum vezi si tu unde va duce asta. Incearca sa fii mai deschisa fata de el, sa ii propui chestii noi. Fa-l sa isi doreasca relatia aceasta cu adevarat.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da ai facut bine... daca il iubesti, eu cred ca merita o sansa, poate a fost o mica scapare, se mai intampla.Bine,nu e frumos din partea lui ce a facut, dar ar fi pacat sa va stricati relatia ca a vb.pe mess cu una si desi a acceptat sa se vada, poate a vrut doar sa glumeasca sau sa se distreze cu acea fata, sigur ca asta nu e deloc bine, dar asa sunt baietii, mai fac gafe; totusi el a recunoscut ca are prietena.Acum,daca e bine sau nu ce ai facut e decizia ta pana la urma dar eu de exemplu daca prietenul meu mi-ar face asa, cred ca l-as ierta desi m-as supara pe el, nu as fi vrut sa il pierd, dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa il mai ierti daca mai face asa ceva, sa fie ultima oara!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Intr-un fel sau altul tu ai capitulat complet in fata lui desi a avut intentia clara de a te insela, lucru pe care nu ti l-a negat!

Faptul ca tu l-ai iertat foarte usor o sa-l faca sa nu mai realizeze cat de grave sunt unele lucruri pe care le face. O sa stie mereu ca tu il iubesti si il vei ierta neconditionat!

Tu spui ca se comporta mai bine decat inainte... poate regreta!

Sincer, numai tu iti poti da seama daca el merita cea de-a doua sansa... tu il cunosti mult mai bine!

| Anca a răspuns:

Eu zic ca n-ai facut bine.
Daca erai maritata cu el, atunci problema de punea altfel. La varsta ta insa, consider ca nu. i nevoie sa ierti asa ceva.
Acum e timpul experimentelor, a relatiilor, acum cunosti barbatii cu adevarat, ca mai apoi sa stii sa. l alegi pe cel potrivit pentru tine.
Eu nu m-as fi uitat inapoi. L-as fi lasat imediat.
Daca tu nu aflai, cu siguranta te insela.
De ce sa fi tu fraiera?!
Eu zic ca baieti mai sunt. La varsta voastra, majoritatea ca el, dar cu timpul o sa ii recunosti pe cei mai potriviti tie.

| Vizitiul a răspuns:

A filtrat sau a flirtat? Totusi, e o distinctie intre cele doua cuvinte.
"i-a propus?" Se pune cratima, cui a pomis? Lui!
I-ul este complement indirect.
Totusi, de unde ai aflat ca-ti pune coarne?

identitate
| identitate a răspuns:

Te-ai ales cu un "catelus fidel", asta nu mai e barbat (daca a fost vreodata)!big grin Poate te bucuri acum si ai parte de ceea ce multe doar viseaza, dar iti garantez ca o sa te plictisesti de moarte in curand.
Iti garantez pentru ca, aproape fara exceptii, cele plictisite de asa ceva vin la mine si merg la altii ca mine...tongue, doar nu pot sa fac fata singur, e plina lumea de femei plictisite de "catelusii" pe care se chinuie sa-i "dreseze". Cand reusesc isi dau seama ca viata nu mai are farmec.
"Ai grija ce-ti doresti pentru ca s-ar putea sa ti se indeplineasca dorinta..." si o sa te plictisesti rau de tot.big grin
Daca vrei sa scapi de el si sa mai fii pe deasupra si cea care pune punct, lasa-l asa. Daca mai vrei sa fii cu el, vorbeste cu el si spune-i sa-si revina...

| irina20 a răspuns:

Eu cred ca da, ai facut bine. Te iubeste si il iubesti, bucurati-va de relatia voastra. Orice om greseste... daca se v-a mai intampla, e doar decizia ta daca sa-l ierti sau nu.

| Octavutzu a răspuns:

Oricine poate gresi. Trebuie doar sa fim dispusi sa iertam.Pai daca il iubesti si tu cred ca ai facut destul de bine acordandui o alta sana, asa si-a dat seama cat de repede poate sa te piarda si de acum incolo o sa fie mai atent cu ceia ce face. Dupa cum ziceai si tu schimbarile nu intarzie sa apara. Ciaoo :*

| Just a kid a răspuns:

Pff acum sg ai ceva ce multe poate isi doresc.si eu imi doream asta candva si cand am obtinut(foarte usor spre uimirea mea)m-am plictisit imediat. s asta aduce lucruri mai nasoale pe urma. cel putin la mine asta a dus.ptr ca ma plictiseam si cautam motive stupide de cearta.si el se purta frumos o luna doua trei. da dupa 6 luni s-a cam schimbat roata si acu imi blestem zilele cand il transofrmasem in catelusul meu:-s.si de iertat numai tu stii daca ai facut bine. teoretic as zice ca nu pentru ca a avut intentia de a te isnela cu toate ca nu stiu ce as fi facut in locul tau.acum totusi zic ca NU MAS FI UITAT INAPOI LA ASA CEVA

| francesca a răspuns:

Cum sa te intrebe daca are voie sa mearga afara? sau sa te intrebe pe tine daca are voie sa vina cineva la el? sta in casa ta? sau esti mama lui? mi se pare o aberatie. dupa parerea mea ai facut bine ca i-ai mai dat o "sansa". fa-l sa inteleaga ca daca te iubeste, poate totusi sa ai ba viata proprie.nu ti-a cerut permisiunea sa se stearga la fund pana acum?

| Andra_9758 a răspuns:

Daca u spui ca acum s`a schimbat inseama ca ii pare rau pentru ce a facut si si-a dat seama ca nu meriti sa-ti bata joc de tine big hug Ai facut fff bine :* sper sa nu se mai intample big grin

| wanda a răspuns:

El e un fel de catelus nu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu da. el nu a facut bine. ce e catelus? si tu esti stapana lui? in cazul asta e prost de moare. daca nu santeti casatoriti, care-i problema?

| darianapapusa21 a răspuns:

Da e grozavda ca e dulce si te intreaba orice sunteti liberi.

| anonim_7264 a răspuns:

Eu cred ca ai facut bine. poate ca nu isi dadea seama de sentimentele lui atunci.si e bine e e catelusul tau dar ai grija sa nu te muste. tine_l din scurt.