| Denyy78 a întrebat:

Sunt Denisa, am 15 ani si acum o luna am incercat-o pentru prima data cu iubitul meu, nu a durat mai mult de 2 minute fiindca ma durea, penisul odata a fost introdus tot in vagin. In rest, foarte putin, himenul nu s-a rupt, dar el avea o pata de lichid pe chiloti, nu s-a terminat nici pe loc, nici dupa, se poate sa fi ramas insarcinata de la acel lichid? Nu stiu ce era, va rog ajutati-ma sunt disperata iar menstruatia mi-a venit dupa. Eu pe 4 am facut-o si pe 23-24 mi-a venit...Dau fundită!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia sansele sunt extrem de mici sa fie vorba de o sarcina... insa pe viitor un urmator contact sexual neprotejat te poate expune iar riscului de sarcina

| corbulalbrosu a răspuns:

Explicatia stiintifica a faptului ca nu ai ramas gravida in situatia descrisa, rezida din faptul ca sexul s-a produs cu 5-6 zile inainte de momentul producerii ovulatiei sau altfel spus inainte de inceperea perioadei fertile. Este demonstrat stiintific ca inceperea menstruatiei se produce INTOTDEAUNA doar pe baza activitatii hormonale. Menstruatia nu poate fi nici indusa, nici provocata in avans sau intarziata deoarece acest proces este de natura strict hormonala si este coordonat/se produce involuntar de vointa noastra. Rezulta ca MENSTRUATIA (ultima) reprezinta INTOTDEAUNA inceperea unui NOU ciclu menstrual. Prin MENSTRUATIE se elimina vechiul ENDOMETRU devenit inutil in organism (se face curatenie in organism cum s-ar zice) pentru a se face loc liber in UTER in vederea formarii unui nou endometru si reluarea unui nou ciclu de reproducere. Astfel procesul menstrual reprezinta GARANTIA ca in proportie de 99, 99% in ciclul menstrual anterior nu s-a produs fecundarea ovulului, deci in proportie de peste 99% nu s-a format o sarcina. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă ți-a venit menstruația cum să fii gravidă?!?
Dar cel mai mult mi-a plăcut asta:
„... nu a durat mai mult de 2 minute fiindca ma durea penisul"!
rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu ai cum sa fii gravida.

| AndCat26 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai gravida daca ti.a venit menstruatia.Dar daca nu esti suficient de informata despre lucrurile astea, de ce o mai faci?

| Denyy78 explică:

Mihai eu am zis "nu a durit mai mult de doua minutr fiindca ma durea ',' am pus virgula inainte de a scrie urmatorul cuvant. asta inseamna ca am formulat altceva