| popescuadriana a întrebat:

Menstruatia mi-a venit pe 13 si s-a terminat pe 20, luna asta. Pe 26, prietenul meu m-a atins cu penisul pe clitoris. Avea lichid preejeculator. Acum 2 zile mi-au aparut niste scurgeri maronii, iar acum sunt incolore si vascoase. E posibil sa fi ramas insarcinata? Mentionez ca sunt virgina. Rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea ta, rezulta doar informatia ca joaca voastra de-a "sexul" a avut loc in a 13 zi a ciclului menstrual. Fiindca nu exista date privind lungimea ciclului menstrual si nici cu privire la tipul acesteia adica daca este regulata sau neregulata, se poate aprecia ca este posibil ca joacasa se fi intamplat in perioada fertila, deci sa existe posibilitatea de a se forma o sarcina. Asta se poate intampla in cazul in care prietenului tau sa-i lipseasca experienta sexuala si din acest motiv sa nu fie in stare sa-si retina perfect ejaculare si astfel sa existe niste spermatozoizi in lichidul preejeculator. In privinta naturii acelor scurgeri "maronii" nu se pot face aprecieri deoarece pot fi considerate anormale, cu exceptia secretiei mucusului cervical care ar trebui sa fie prezent in acest moment al ciclului, insa aspectul si consistenta mucusului cervical este cea a albusului de ou. Se poate considera ca o foarte mica posibilitate de sarcina exista, deoarece niciodata in astfel de situatii formarii unei sarcini nu poate fi complet exclusa. Multa sanatate!

| popescuadriana explică (pentru corbulalbrosu):

Menstruatia nu imi vine mereu regulat, si de obicei dureaza 5-6 zile

1 răspuns: