| dianaoana a întrebat:

sunt disperata ajutati-ma sunt cu prietenul meu si ne merge foarte bine doar ca el m-a facut inainte sa sufar si acum au ramas urme de cenusa si atunci singurul care ma ajutat a fost un prieten bun care mi-a marturisit ca ma iubeste inainte nul placeam dar de la o bucata de vreme simt ca incep sal plac si mult stiu ca si prietenul meu ma iubeste pentru ca mi-a aratat dar prietenul meu cel mai bun mi-a fpost alaturi mereu si ma simt magnific cand ne vedem ca prieteni cand al vad pe fryend's meu nu stiu ma simt bine iar iubitul meu uneori cred ca imi cere prea multe sai zambesc sa ma uit la el cand al vad daca nu se supara el nu stie ca mi place de my best friend's dar nu vreau sa i zic pentru ca apoi s anul se certe ei doi ce sa fac? si app inainte iubitul meu cand nu eram imp ma iubea si ma iubeste enorm si a facut sacrificii mari pentru mine... ce sa fac?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Respecta relatiile pe care le ai cu fiecare. Un prieten la nevoie se cunoaste, pastreaza-l. Oamenii se mai schimba cu timpul, nu le poti cere sa ramana asa cum erau.Mai da-i o sansa, testeaza-i dragostea pentru tine.

| doc a răspuns:

" Nu lasa vrabia din mana pentru cea de pe gard"

| Medis a răspuns:

Eu zic sa nu te incurci cu cel mai bun prieten. Chestia asta e o mare greseala, chiar daca o sa fiti iubiti, nu o sa tina prea mult pentru ca, daca va certati, nu o sa mai fie niciodata prietenia aceea puternica pe care a-ti avut-o la inceput. Ceea ce simti uh pentru amicul tau nu este iubire de prieten, este iubire de amicie, am patit si eu asta odata si am regretat ca m-am combinat cu el.
In ceea ce priveste chestia de prietenul tau actual, daca te iubea asa de mult cum iti arata/spune, nu te facea sa suferi, pentru ca ai spus ca te-a iubit si te iubeste, eu zic sa nu te culci pe o ureche. Acum faci ce vrei dar iti zic e cea mai mare greseala sa te comb cu cel mai bun prieten. Daca o sa te comb cu cel mai bun prieten, apoi o sa-ti dai seama ca nu mai ai pe nimeni cui sa-i spui toate problemele tale, si o sa fi sigura ca nimeni nu te mai intelege, dar, crede-ma un baiat este de 1000 de ori mai bun prieten decat o fata; fata o sa fie mereu invidioasa pe tine daca ti-ai gasit un iubit dragut, baiatul nu.
Multa bafta :*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" In ceea ce priveste chestia de prietenul tau actual, daca te iubea asa de mult cum iti arata/spune, nu te facea sa suferi, " straight face ...interesanta chestie, si cand ma gandesc cate de adevarata, dar adevarul trebuie sa-l acceptzi asa cum e. straight face