| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, la 17 ani si 4 luni mi-am inceput viata sexuala si nu am fost inca la un control ginecologic. De curand am implinit 18 si as vrea sa merg la un control insa nu stiu de ce am nevoie. Trebuie sa am buletinul si cam cat ar costa un consult? As vrea sa imi recomande si AC.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Buletinul este necesar sa-i ai la tine in cazul in care ai trimitere de la medicul de familie. In cazul clinicilor sau cabinetelor ginecologice private preturile serviciilor oferite sunt diferite fiind in concordanta cu renumele/notorietatea medicului respectiv.
- pretul practicat de medicii ginecologi de la Hyperclinici MedLife : Consultatie70.00 RON (programare)
Consultatie + ecografie transvaginala 170.00 RON (programare)
In policlinici si spitale preturile sunt mai mici dar necesita trimitere si programare. Preturile pot sa varieze intre 60-80 de lei consultatia si 120-130 lei consultatia + ecografia cu sonda transvaginala. In cazul in care doresti sa-ti stabileasca si AC -ul potrivit va trebui sa platesti ceva in plus, pretul analizei de coagulare asangelui si a analizelor hormonale. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Iti trebuie trimitere de la medicul de familie si nu te costa nimic consultul.