| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte derutata si trista.deci povestea mea este asa: stau cu un baiat de aproximativ 2 ani jumatate si ne am culcat ca in orice cuplu dar eu nu am fost pregatatita atunci deloc si acum refuz ideea de a face dragoste, nu mi place lucrul asta. poate si din cauza ca am avut niste probleme de sanatate acolosad. nu stiu ce sa fac. el se poarta frumos cu mine.ma intelege si ma asculta dar de la un timp el zice ca el e,, baiat,, si nah ii trebuie asta.si daca nu sa ne desp ca el numai suporta asa.ma iubeste si nu poate sa ma insele asa ca prefera sa luam o pauza daca eu nu ma schimb. ce sa fac? va rog.si scuzati-ma ca am scris asa de lung

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,el daca te iubeste,ramane alaturi de tine si te intelege, adica inteleg ca are nevoie de sex ca e ceva normal mai ales ca baiat, dar nu cred ca pentru sex renunta la persoana iubita.Si tu cred ca ar trebui sa incerci sa faci o schimbare,in sensul ca la un moment dat devine frustrant pentru el,sa il tot refuzi atunci chestia asta il poate indeparta de tine,daca nu mai ai probleme de sanatate atunci eu zic sa incerci sa nu il mai refuzi,daca in schimb ai probleme de sanatate, atunci incearca sa le tratezi sa stii ca lucrurile se pot agrava daca nu intervii la timp, nu trebuie sa stai asa cu problema aceea...trebuie sa te gandesti ca nici nu il poti tine asa fara sex mult si bine, fa si tu un mic sacrificiu pana la urma a face dragoste cu persoana iubita este sau ar trebui sa fi ceva placut.Incearca sa comunici cu el, sa ii explici cum sta treaba, dar sa vada si el ca totusi iti pasa de sentimentele si nevoiile lui.Pauza aceasta poate sa duca la o despartire definitiva asa ca incearca sa discuti cu el serios,sa iti mai ofere putin ragaz si apoi sa iei si tu o decizie. DAca te simti incomod in timpul actului sexual,incearca sa lasi sa vina totul de la sine,sa te lasi iubita si sa te relaxezi, lasand grijile deoparte, sa o faci cum te simti tu mai bine.

5 răspunsuri:
| WooLove a răspuns:

Ali_7795@ pauza poate sa inteleaga ca urmeaza sa va despartiti... acum este destul de complicat si incearca sa vorbesti cu el sa ii zici ce simti ce ceea ce ai pe suflet nu tine in tine ca se aduna si nu stie ce poti sa scoti din gura la nervi. eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el sa vezi care e problema lui de nu va intelegeti asa bine la capitolul asta...
Mult Succes!

| ContesaSiContele a răspuns:

Daca el doar asta vrea de la o relatie poti sa il lasi sa isi gaseasca pe alta,ar trebui sa fie alaturi de tine mai ales ca ai probleme de sanatate,pentru el nici nu conteaza ca tu nu ai fost pregatita dar ai facut-o,iar acum ca nu mai vrei iti da un ultimatum,incearca sa il privesti bine,nu ca pe cine ai vrea tu sa fie ci ca pe cine este.cel de care ai nevoie tu este de cineva care sa te inteleaga sa fie cu tine sa te iubeasca si sa te accepte asa cum esti,vorbeste cu el si rezolvati situatia, vorbiti calm fara isterii inutile sau reprosuri, daca te intelege si este langa tine va fi bine...dar daca nu sad

| Ambasada a răspuns:

Pai big grin
Sa luam pe rand:
1. TE "TEMI" SA O MAI FACI INCA O DATA?
Te inteleg, mai ales ca ai zis ca prima a dat gres, automat iti e oarecum friga si poate jena si greata poate sa o mai faci inca o data dar nu stiu cum sa iti zic sa intelegi.gandeste'te putin ca esti tanara si mai devreme sau mai tarziu o vei face din nou dar nu esti obligata sa o faci cand spune ala big grin Bun.
2.E CEL MAI IDIOT TIP DE CARE AM MAI AUZIT straight face!
Cum sa zica asa ceva unei fete?! Cati ani ai?thinking
Uite, acest "iubit" al tau este un profitor.2 ani si ceva e o perioada lunga intr-adevar,dar poate pe final [acum] s-a cam plictisit sa fie "ala bun, fidel, iubitor" atfel nu pot sa inteleg prostia pe care a putut sa o zica!? Cum sa zici "ori o facem ori o sa te insel" deci nu e normal! Si daca e "baiat" ce? De fapt nu e baiat e un IDIOT! Un adevarat baiat care a stat atat cu tine chiar din contra te'ar respecta din tot sufletul nu ar pune astfel de conditii ca ultimei persoane de pe paman.
Si sa iti mai spun un lucru pe care multi nu il inteleg.Acest asa numit "SEX" nu se face din pofta de a se face se face din dragoste si buna intelegere si nu vreau sa ma crezi o calugarita[nu sunt laughing] dar vreau sa te fac sa intelegi cat de aiurit poate fi prietenul tau.
PAREREA MEA?!
Faceti o pauzawinking una mai lunga si in acest timp il urmaresti.bine nu ca un detectiv laughing sa vezi cat de mult iti tine lipsa si la cate 20 de panarame merge.
Pari o fata de treaba care sta cu cine nu trebuie, sincer.
Ai grija, si mult succes.

| mytzzy_8364 a răspuns:

Daca nu poti trebuie sa te inteleaga si daca e baiat ce orcine poate sa se abtina de la cv asa ca daca te iubeste nu trebuie sa te lase pentru o partida de sex pentru ca asta vor unii baieti poate el, eu nu stiu cum este el din descrierea ta dar poate te iubeste si mai are si nevoie de sex dar poate sa te accepte o perioada fara ecesta parte, ecuma nu stiu eu mi-am sppus ppararea poate ti'am fost de folos poate nu

| gohsty a răspuns:

Nu se poate pune problema ca"nu te iubeste de aia se desparte" daca nu te iubea se desp de 1 an de tine.El tine mult la tine dar intadevar baietii nu stiu cum dar au nevoie de dragoste.Problemele de sanatate daca nu le mai ai nu iti cauzeaza nimic.La fel, daca nu faci sex cu el nu iti trebuie alte masuri de precautie. Dragostea e ceva mai usor decat sexul.Eu spun sa incerci, va vedea incercarea ta si se va bucura.Incearca in continuare, totul va veni de la sinewinking a si in incheierelaughing cine a scris mai mult?rolling on the floor