| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de aproape 2 ani! Ne intelegem ff bine!
Am fost si la el acasa sa ii cunosc parintii si mi se par niste oameni de treaba.[dar am fost fara sa stie mama]
Am trecut amandoi clasa a 9a si am intrat la liceele pe care le vroiam:X
Saptamana viitoare el cu mama sa vor pleca la mare[ tatal lui nu merge fiindca trebuie sa mearga la servici]
Mama si tatal lui s-au gandit sa ma duc eu cu ei! El ar vrea din tot sufletul si ma roaga mereu sa ii intreb pe ai mei poate ma lasa sa merg!
Dar parintii mei st mai duri si nu m-ar lasa sa merg, fiindca vor zice ca vrem sa facem sex ( suntem virgini si nu avem de gand sa facem asta pentru ca nu vrem sa facem o alegere gresita si mai bine mai asteptam; si mai ales ca vine si mama lui cu noi)
Poate sa mearga doar el cu mama lui sau si cu mine fiindca cele 3 bilete st deja cumparate! Nu trebuie sa platesc nimic deci.totul este pe gratis (drum; cazare; masa.trebuie sa imi iau doar bani de buzunar) si de asta ma simt naspa totul sa fie platit de parintii lui; dar el a zis ca nu e nici o problema si sa vin ca il fac fericit!
Credeti ca este ok sa ma duc?
Cum pot sa ii conving pe parintii mei sa ma lase?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Daca vrei sa te lase parintii, trebuie sa o pui pe mama baiatului sa vorbeasca cu mama ta. Cand vorbeste un adult e altceva decat daca ai vorbi doar tu.

| AnNe a răspuns:

De ce s anul fie ok? doar mergi cu mama iubitului tau si poti sa le explici parintilor tai ca nu aveti de gand sa faceti asa ceva deoarece nu sunteti pregatiti si merge si mama l, or si veti sta in camere separate mergeti doar pentru distractiewinking sper sa te inteleaga bafta funda?

| 21Ada a răspuns:

Vorbeste deschi cu ei, si eu am crezut ca parinti mei fiind mai stricti nu m-ar lasa anumite chesti dar am vorbit deschis cu ei si mau lasat, happy da du-te e minunat sa ai un aastfel de prieten, povesteste paarintilor tai despre el si despre familia lui si spune-le si chestea cu virginitatea chiar daca iti va fi rusine, fa-ti curaj merita sa mergi! happy

| batmenika a răspuns:

Eventual ai putea s avorbesti cu mama ta sa vina si ea! Astfel va fi convinsa ca nu faci nimic rau si asa il va cunoaste si pe baiat!

| DantZa_5059 a răspuns:

Hey salot Domnito! Daca parintii lor cred ca ar fi bine sa mergi cu fiul llor si mama acestuia apoi zimbeste Draga. Uite ce oportunitate ca sa va odihniti impreuna si sa va bucurati mai ales ca biletul e cumparat. Cit tine de parintii tai stiu cum este pentru ca si eu am parinti ft duri hsi nu prea ma lasa cu prietenii. EU cred ca daca ei stiu ca tu te intilnesti de 2 ani eu sper sa aiba incredere in tine hsi sa te alse. E ceva firesc sa te odihnesti cu prietenul tau. deci eu cred ca ar trebui sa vb cu ei ffft calm si sa ii explici care e situatia. daca vor zice nu sa nu ii rogi intruna pentru ca cu atit mai mult vor zice nu. explica-le ca sa aiba increedere in tine si totul va fi Ok. Baftawinking