| IzamaViorica123 a întrebat:

Vreau sa merg pe 28 septembrie la un concert cu o colega si vreau super muuult si e in londra si mi-e frica sa intreb parintii, am nevoie de ajutor gen cum sa formulez intrebarea sicand si asa, apropo eu si colega aia vrem super mult si ne am interesat de bilete si de transport si de cazare si de un adult care sa vina cu noi ( am rude acolo)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu chiar vrei sa mergi o sa iti faci curaj

| dragodana a răspuns:

Salut! Din punctul de vedere al unui parinte:pune-ti pofta-n cui! Stiu ca nu asta vrei sa citesti, dar asta e realitatea.Cel mai probabil rudele alea nu vor merge cu voi(ti-am dat o idee?) la concert.

| Catapufusel a răspuns:

In primul rand Londra este un oras mare.Sa nu care cumva sa plecati singure sau fara acordul parintilor.Cel mai indicat este sa te duci sa vorbesti cu parinti tai si sa le argumentezi in fata cat de mult iti doresti sa mergi la acest concert.Aduna-te si fa-ti curaj, vorbeste cu ei.Ca sa puteti pleca, aveti nevoie de un adult pentru iesirea din tara! Mult succes