| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in a 7 a si imi place de un baiat din clasa alaturata.Este cu fix 2 saptamani si 2 ore mai mic ca mine(Nu intrebati)Suntem buni prieteni.Ne stim din clasa 1. Ce pot face ca el sa simta ce simt eu pentru el? Avem hobby-uri comune si ne place acelasi gen de muzica. Avem cateva chestii in comun si o groaza de prieteni comuni.

Răspuns Câştigător
| alexandru0sorin a răspuns:

Man spune-i direct nu mai pierde vreamea ce mai stai?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca va cunoasteti de multa vreme si probabil ca sunteti si (foarte)buni prieteni, ar fi cazul sa-i spui in mod direct si fara nicio retinere care sunt sentimentele resimtite de tine fata de persoana lui. Nimic mai simplu fiindca intotdeauna problemele indiferent care ar fi natura lor rezolvarea lor se face prin solutii cat mai simple deoarece sunt cele mai eficiente. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca iti place de el. El, poate este mai timid si ii este rusine sa-ti spuna ca te place.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu poti sa determini pe cineva sa simta ce simti tu. Asta e o chestie ce apare natural nu poti sa influentezi sentimentele cuiva. Poti sa i arati subtil ca il placi si vezi daca si el iti raspunde in acelasi mod.

| TanteMarianne a răspuns:

Pai vorbiti,da-te la el. aranjeaza-te, da-i te inteles ca ai un interes pentru el, invita-l undeva, spune-i ca-l placi. daca el te place bine, daca nu nu. aia e.

| AlexandraDL a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu el si sa va distrați. Poate o sa fie ok. Succes❤