| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sunt indragostita de un baiat si l-am intrebat ieri pe insta (deoarece nu am numarul lui de telefon) daca ar vrea sa iasa cu mine. Initial mi-a raspuns ca nu poate deoarece e plecat si l-am intrebat asa: Nu acum, dar in general ai vrea sa iesi cu mine? Inca nu mi-a raspuns la mesaj, desi l-a vazut si m-a eliminat din lista lui de urmaritori de pe insta(are contul privat si nu vrea sa-mi accepte cererea de urmarire). Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Draga mea, tu nu intelegi ca el nu doar ca nu te place, dar e si "necioplit"?! Chiar daca nu-ti place o fata, nu te comporti asa cu ea...trebuie sa fii finut, sa-i protejezi sentimentele, nu s-o refuzi ca un badaran, eliminand-o din lista de urmaritori de pe Insta. E un dobitoc.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce ar trebui sa faci?! Pff!
Ar trebui sa-l uiti, acum!winking
Cum e posibil sa nu intelegi care-i situatia, chiar si dupa un refuz atat de brutal?

| Alexandraaaaa6ioana a răspuns (pentru wildthing):

Usor de zis, greu de facut!
Ma vad o data pe saptamana cu el la meditatii...

| Alexandraaaaa6ioana a răspuns (pentru wildthing):

Inteleg situatia si stiam ca acel "nu pot" este un nu. Problema este ca il plac mult prea mult pentru a renunta atat de usor la el.

| wildthing a răspuns (pentru Alexandraaaaa6ioana):

Draga mea, tu nu intelegi ca el nu doar ca nu te place, dar e si "necioplit"?! Chiar daca nu-ti place o fata, nu te comporti asa cu ea...trebuie sa fii finut, sa-i protejezi sentimentele, nu s-o refuzi ca un badaran, eliminand-o din lista de urmaritori de pe Insta. E un dobitoc.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa nu faci nimic, ca deja ai facut si l-ai izgonit.
Niciodata, dar absolut niciodata sa nu mai faci invitatii la baieti sau barbati, ca toti fug de femei disperate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de invata din lectia asta de viata si niciodata de acum inainte, sa nu mai faci avansuri barbatilor!
Este evident ca l-a socat impertineta ta si evident ca te-a blocat.

| Hammurabi a răspuns:

Te vezi în fiecare săptămână cu el dar ai ales să-l "abordezi" pe Instagram? laughing
Iar el în loc să-ți spună pur și simplu că nu-l interesezi, te-a eliminat din lista de Instagram?
Nu sunteți decât o generație de... nici nu mai contează.

| Alexandraaaaa6ioana a răspuns (pentru Hammurabi):

Nu aceasta a fost intrebarea mea. Daca nu-mi poti raspunde la intrebare, nu trebuie sa comentezi.

| Emma30555 a răspuns:

Nu e de ajuns sa il placi doar tu, dragoste cu forta nu se poate. Treci peste, asteapta sa intalnesti un baiat care sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine, sa va placeti reciproc