| Cineva²1 a întrebat:

Bună, sunt intr-o relație de 3 ani, îmi iubesc viitorul soţ foarte mult, la început am fost foarte apropiați, vorbeam despre orice... aveam parte de nopți frumoase alături de el, până ce am aflat că el vorbea cu mai multe femei. Nu știu dacă m-a înșelat vreo dată cu adevărat, dar din ce am văzut probabil că da... apoi a intervenit gelozia, el fiind primul meu iubit, am fost foarte afectată de asta, și a promis că nu o să mai facă asta. Dar el a continuat sa vorbească cu alte femei. Îl simțeam rece fata de mine, după ceva timp cred ca si-a dat seama ca e o pierdere de vreme sa vorbească cu alte femei. Deoarece mă vedea tot timpul trista, supărată pe el. Nu mai încercam să i iau atenția cu forța. Și apoi s-a schimbat el, a început sa-mi dea mai multa atenție, m-a și cerut de soție. După toate astea toate bune și frumoase, Dar acum tot timpul vine "obosit " de la munca și nu prea are chef de mine, se joaca tot timpul pe amărâtul ala de telefon, nu-mi da atenție, a devenit agresiv verbal deoarece eu nu îl las în pace 5 minute sa stea liniștit. Nu vorbește cât este ziua de lunga cu mine. Prefera sa se joace și să stea pe telefon. Nu prea mai avem contact intim deloc, și fiind femeie ma gândesc ca a început să umble prin gospodăriile altor femei. dar și eu lucrez, și da, sunt obosita, dar tot îmi fac timp pentru el. Problema este că am un coleg de muncă căruia ii sunt simpatică, asa a spus el, eu cred ca este tot vrăjeală, dar am început să mă simt atrasă de el. De alinturile lui, și asa mai departe, nu vreau să-i dau nici-o șansă tipului deoarece și el este însurat.
Dar el pare că vrea mult mai mult de la mine, și mă tot gândesc la el, deoarece soțul meu nu-mi mai oferă pic de atenție. Sfaturi, ceva?

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Uite aici un sfat. Paraseste-l pe cel cu care esti acum, pentru ca nu ai nici un viitor cu el si ignora-l si pe ala insurat. Gaseste-ti unul neinsurat, care sa fie doar al tau, nu unul care are nevasta acasa, iar pe tine te tine ca pe un obiect sexual intru implinirea fanteziilor pe care sotia nu e dispusa sa i le indeplineasca.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Este timpul sa-i dai un sut in dos, ca nu vrei sa te mariti cu un curvar puturos, care va alerga mai departe dupa femei si se va juca pe telefon, in loc sa mearga la munca.

Tot vorbesti ba de viitorul sot, ba de sotul tau... pana la urma esti sau nu maritata?

| dullcat a răspuns:

Buna.In astfel de cazuri trebuie sa discuti calm si deschis direct cu sotul, nu sa te urci in cheating train asa cum fac multi altii.Pur si simplu NU, mai ales ca acel om, la randul lui este casatorit. Daca nu aveti rabdarea si maturitatea necesara pentru a rezolva (de exemplu sa mergeti la un terapeut de cuplu si sa stabiliti zile ale saptamanii in care aveti activitati comune si zile in care petreceti timpul individual, cum doreste fiecare etc.) e mai intelept sa va despartiti.

| Xox0 a răspuns:

Fara suparare, dar nu cred ca existe persoane ca tine, care sa stea cu asa ceva.