| gamerulmalahios a întrebat:

Iubita mea nu ma mai baga in seama si iese cu alti baieti. Sa ma ingrijorez?
Salut TPU! In ultima vreme, nu prea ma mai inteleg ok cu iubita mea. Momentan eu sunt plecat la munca in strainatate pana in decembrie iar ea este in tara si sta la camin fiind studenta. Relatia pe care am avut-o in tara a fost oricum la distanta (ne vedeam o data de 2 ori pe luna cand eu mergeam cu masina in Alexandria, unde sta ea; eu fiind din Bucuresti). Ne intelegeam foarte bine ea fiind genul foarte iubitoare. Culmea, cand eu am plecat din tara fix atunci incepeau facultatile iar ea s-a mutat la camin. Eu am plecat din tara la sfarsitul lui septembrie si in prima luna de cand am plecat (octombrie) ne-am inteles foarte bine (cum ne intelegeam inainte). Totusi, la inceputul lui noiembrie am avut o mica cearta legata de faptul ca ea voia sa isi mai ia inca un job part time (deja lucraza undeva de foarte putin timp) iar eu i-am explicat ca nu ar trebui sa se arunce cu capul inainte si sa isi ia 10 joburi si sa faca si facultate in paralel deoarece s-ar putea sa ii fie prea greu si sa nu faca fata cu toate(intr-adevar, poate a sunat cam urat dar eu i-am spus pentru ca ii doresc binele). Cu toate astea, ea s-a enervat foarte tare pe acest lucru (voia sa fie ca ea, ca ea e wonder woman...) si a spus ca suntem diferiti din prea multe punctele de vedere-eu am intrepretat acest lucru ca pe o despartire dar la scurt timp ne-am impacat si lucrurile pareau ok intre noi.
Totusi, zilele astea a inceput sa fie din ce in ce mai distanta fata de mine : imi da cu seen la mesaje si imi raspunde abia peste 5 ore, am ajuns ca de la vorbit zilnic vreo ora jumatate pe zi sa vorbim doar 5 minute (tot timpul imi spune ca are treaba) dar cel mai important lucru este faptul ca imi spune ca iese cu nu stiu ce "amic" sau nu stiu ce colegi de la camin (baieti) si ca in ultima vreme se intelege mult mai bine cu baietii decat cu fetele; acest lucru ma face sa ma gandesc ca fie ma inseala, fie isi cauta pe altcineva, fie vrea sa se desparta oarecum de mine. Am incercat sa vorbesc cu ea de vreo 10 ori serios spunandu-i ca se poarta ciudat cu mine si daca i-am gresit cu ceva imi pare rau si sa imi spuna ca sa pot sa rezolv problema; mai tot timpul imi zicea ca ma stresez degeaba si ca nu e nicio problema intre noi si ca, fiind suparata (ca nu ii merge si cu munca si cu faculte, dor de casa, etc.) simte nevoia sa iasa cu cineva sa vorbeasca (desi ar putea sa vorbeasca si cu mine, chiar daca vb doar la telefon). M-am sfatuit cu familia si amicii mei, dar parerile sunt impartite... tata si majoritatea amicilor spun ca ar trebui sa o inteleg si ca oricum n-are ea timp sa gaseasca pe altcineva; mama si alti cativa amici ca sa am grija ca poate vrea sa si gasesca pe alticeva.Nici nu stiu ce sa fac, ma consum destul de mult cu acest lucru si mi-e ca asta sa nu ma afecteze si la munca(sa nu ma pot concentra). Astfel, voi ce credeti:

MA IGNORA SI SE POARTA CIUDAT DOAR PENTRU CA ESTE OBOSITA (DESI CU ALTI "AMICI" IESE) SI AR TREBUI SA O INTELEG CA II E GREU SI CU JOB SI CU FACULTATE?
SAU VREA SA ISI GASEASCA PE ALTCINEVA, SA MA INSELE SAU SA-MI DEA DE INTELES CA VREA SA NE DESPARTIM?

MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU RASPUNSURI!

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sunt fost marinar.
Am avut o incercare de relatie sau era o relatie scurtă. De 3 luni ne stiam si a trebuit sa plece, desi eu puteam sa vorbesc la anumite ore in fiecare zi ea pur si simplu ignora. Am zis ca tine ca poate gresesc eu dar adevarul era ca nu greseam cu nimic iar ea nu era absolut deloc pregatita de nimic. Ce vreau sa zic este ca daca nu isi mai face timp sa vorbeasca sau altele ( cu actuala indiferent de program si treaba apucam sa vorbim in fiecare seara macar o jumatate de ora sau pein mesaje de a lungul zilei) asa ca nu se pune problema acolo la treaba asta. Dupa aproximativ o luna dupa ce am plecat nu prea mai raspundea asa ca am decis sa o las in pace. Deci este o modalitate de a lor sa evite vreo discutie si sa te inseparteze prin lipsa.
La tine dupa ce zice ca are timp de ieseala cu amici si altele... Nu te supara dar nu mai fi simp si gaseste pe cineva care te apreciaza pe tine since faci.
Ai tai cel mai probabil te protejeaza sa nu te raneasca dar hotararea trebuie la tine
Sfat: Nu o lua ca pe o pierdere ci mai mult pe viitor o lectie valoroasa in care o sa faci diferenta intre oameni si gesturile lor.
Advice: daca esti plecat pe termen lung poti sa incerxi cu una din sutele de romance din afara sau alta rasa

| FreddieM a răspuns:

Amice, pune o sfânta cruce și continuati-ți viata ca atât a fost.
Cheers

| alexalx1234 a răspuns:

Vrea să scape de tine. E o curvă care profită de tine. Dacă îți spune în față că iese cu alți băieți, iar pe tine te lasă în seen, e clar. Dă-i papucii și scapă de ea.

| TheStrategist a răspuns:

Dacă iese cu alți băieți și te ignoră trebuie să o lași și să-ți vezi de viața ta.

| Willis a răspuns:

Îți dai seama că ieșind cu alți băieți, pune ochii pe unul, și îl ține în locul tău.
Tu dacă nu ești lângă ea, nu poate să stea singură...
Viața merge înainte.

| LostForForever a răspuns:

Am citit tot foarte atent și serios nu ai făcut niciun poem foarte bine ai făcut ca ai spus tot ce ai trăit și ai pe inima și suflet bravo mi-este greu sa-ti dau răspunsul nu vreau sate rănesc eu înainte sa răspund mereu ma pun in locul acelui om sa-l pot înțeleg mai bine mi-este greu sati răspund pentru ca știu deja răspunsul și nu vreau sate rănesc nici altele mai bine sa afli singur in felul asta o sa-ti fie mai bine bafta ai grija de tine frate

| CristianPetre2002 a răspuns:

Baaa da tu ai facut poem aici