| Catalina01002111 a întrebat:

Bună, am nevoie de un sfat, vă rog. În urmă cu 3 luni am cunoscut un bărbat iar după ce ne-am întâlnit și am făcut sex de două ori, el a început să mă ignore, deși la început el era cel care a insistat într-una să ies cu el la întâlnire și să ne cunoaștem mai bine... Prima dată, am ieșit în parc unde am stat și ne-am plimbat aproape toată ziua, iar la a doua întâlnire el m-a dus la bunicii lui, la țară, unde am rămas un weekend și tot în acel weekend am făcut dragoste iar după aceea, ne-am întors înapoi în București și o lungă perioadă de timp nu mi-a mai răspuns la telefon, nici la mesaje absolut deloc iar în cele din urmă m-a sunat și ne-am întâlnit la o pensiune unde am stat împreună din nou, un weekend... Problema e că de atunci el îmi răspunde greu la mesaje, îmi zice că este plecat în alt oraș cu treabă și acum 3 zile am zis că sar de pe fix, efectiv când, după o mie de apeluri telefonice, în cele dun urmă mi-a răspuns și mi-a zis că îl stresez și că va trebui să luăm o pauză pentru că el este foarte ocupat cu serviciul, el fiind patronul unor pensiuni din zona Ardealului și este mereu plecat. Azi dimineață, l-am sunat și mi-a răspuns în doi peri și tot la fel mi-a zis să-i spun repede ce e, că el nu are timp să vorbească, că este la nu știu ce ședință șamd. și acum nu-mi mai răspunde deloc căci și-a închis telefonul iar pe Facebook nu mai este activ și nu știu de ce se comportă așa, iar cea mai mare temere a mea este ca el să nu mă mintă, ca nu cumva să umble cu prostii sau cu alte femei și să nu se fi folosit de mine, de aceea sunt foarte îngrijorată și v-am scris deoarece am nevoie numaidecât de un sfat din partea voastră, căci sunt cu moralul la pământ.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai vrut patronal cu bani sa fi sefa si nu s-a putut. Ala e mgtow inteligent va *** pe toate apoi ramas bun

| Ofiintă a răspuns:

Stai linistită, când va simtii nevoia de sex, te va contacta din nou.

| Amelya02 a răspuns:

Omul a vrut sa ți o tragă. Faptul ca te ignora e de la sine înțeles. Nu te panica, nu ești nici prima nici ultima. Te cheamă doar când i se scoala și nu are pe altcineva disponibil. Nu are rost sa faci crize ca nu Îți răspunde, nu ești a lui, nu e nimic oficial. Doar sex și atât. Move on și nu mai stresa omul.

| RoCkKiD a răspuns:

Felicitari, cea mai mare temere a ta s-a implinit.

| mihai69 a răspuns:

Un sfat în legătură cu ce? Să nu mai cazi ca musca în ciorbă direct în patul unui tip care știe să „te facă din vorbe"?!?
Nu prea avem. Ține doar de voința și gradul tău de credulitate. Mai lucrează pe părțile astea și poate o să ai șanse mai mari datele viitoare.

| Nemessys a răspuns:

Deci în primul rand, tu, ca femeie trebuie sa îți asumi ceea ce faci, ok?

Din punctul meu de vedere ai procedat extrem de greșit în fiecare situație.
Greșeala 1. Când ai făcut sex cu el, ai făcut-o de buna voie, corect? Ok. Ți-a plăcut? Bănuiesc ca da. Și dacă este asa, de ce te mai mănâncă pe tine grija ce se intampla după aia?
Totuși, dacă ați ieșit și ai făcut sex împreună asta înseamnă că este obligatoriu sa se întâmple ceva între voi 2 după aia? Normal ca nu.
În plus ai folosit greșit faza cu,, mi-e teama sa nu se fi folosit de mine ". Nu s-a folosit deloc de tine. A fost pur și simplu o experienta care v-a făcut pe amândoi sa va simțiți bine. Adică din moment ce și tu ai avut de câștigat în situația asta, nu poți spune ca s-a folosit de tine. Dacă te obliga /mintea/santaja sau doar el se simțea bine, atunci da, însă bănuiesc ca nu s-a întâmplat asa ceva din moment ce ai făcut totul de buna voie.
În plus, dacă tot te doare atât de mult faptul ca,, te-a folosit" de ce nu i-ai zis dinainte,, ba, tu dacă vrei sa mi-o tragi sa știi ca după aia ești obligat sa te căsătorești cu mine" Și apoi poate era altceva. Bănuiesc ca nu ai comunicat cu el asa ceva înainte sa faceți sex.

A doua greșeală este ca ai fost prea disperata cu apelurile și mesajele. El a văzut asta și este normal sa nu mai răspundă la mesaje și sa fie atât de supărat încât sa nu mai vrea sa vorbească cu tine. Recunosc ca și eu as face la fel în locul lui. Ala, ca și om, dacă a făcut sex cu tine, asta nu înseamnă că are o obligație fata de tine sa îți răspundă la mesaje. Asa și tu, nu ai nicio obligație fata de el, dar totuși te comporți de parca ați fi împreună și este obligat sa îți răspundă ție la telefoane sau mesaje. Bărbatul simte disperarea și sentimentul ala de posesie. E normal sa fie deranjat și sa plece când vede o astfel de femeie.

Așadar pe viitor nu mai proceda asa. Dacă tot te afectează, le poți spune viitorilor bărbați cu care o sa ieși ca tu vrei ceva serios, nu aventuri și poate atunci situația o sa fie altfel. Și dacă ați făcut sex asta nu înseamnă că tu ai control asupra vieții lui.

Apropo și dacă bărbatul ăsta după care tot alergi ca o nebuna, ar umbla sau chiar ar și face în seara asta sex cu alta femeie, care ar fi problema? Ar face ceva greșit? Atât timp cât nu sunteți într-o relație pe tine nu trebuie sa te intereseze unde este el, cu cine și ce face. La fel și pe el. Asa ca tu îl poți lăsa și sa cunoști alt bărbat acum fără sa mai stai după curul lui pentru ca nu ai nicio obligație fata de el.

| Xpressurself a răspuns:

A vrut sa te cunoasca si probabil nu esti ce vrea el in plus cred ca te-ai atasat prea tare si prea repede de el. S-a speriat omu daca insisti asa de mult. A vrut sa se relaxeze si atat in plus patronii sunt intr-adevar ocupati si deseori stresati. Daca tu ai vreo 20 si el 40 si in plus poate e si insurat cu familie intelege ca ceri prea mult. Barbatii mai au nevoie de cate o aventura din cand in cand, asa suntem noi, sper sa intelegi si sa mergi mai departe. Nu esti ce cauta el dar asta nu inseamna ca nu esti deosebita. Cauta un iubit care sa aiba mai mult timp pentru tine, chiar si barbat, fiecare barbat e diferit.

| AlexValentinn a răspuns:

Sa moara mama, tu credeai ca daca face sex cu tine ramane legat de tine? Mai ales daca ai zis ca e patron si nu-s ce probabil are bani, si omu e mai interesat sa faca bani decat sa isi piarda timpul cu tine, oamenii cu bani asa sunt in general. Sunteti naive rau de tot ca sa nu va zic altfel pe aici laughing.

| Pantagruel a răspuns:

Cam repede ai cazut in pat cu el.

| Stegman a răspuns:

Draga mea, relaxeaza te, bea un ceai ferbinte, du te la un masaj, la o plimbare. Nu mai sta pe capul omului. Daca omu e intr-adevar ocupat e normal sa reactioneze asa. Iar daca tu nu ai ce face nu l mai stresa. Ti a spus odata de 2 ori ca are treaba, la ce tot insisti? A reactionat perfect normal ca si a inchis telefonul. Asteapta sa te caute el, ai si tu demnitatea ta de femeie, nu sta pe capul lui ca un scai, ca barbatilor nu le plac femeile astea, ei vor libertate, daca stai pe capul lui o sa te respinga mai tare si nu o sa te mai vrea deloc. Gaseste ti o ocupatie, lasa timpul sa treaca si totul v a fi bine.

| AEWPenta a răspuns:

Si-a facut baiatul treaba si dupa la revedere.