| Andra525 a întrebat:

sunt intr-o relatie de aproape 7 ani, iar prietenul meu vrea sa ne logodim (am aflat asta accidental). Desi relatia e ok in general, doar ca el este o persoana foarte rece si ca orice om am nevoie ocazional de atentia lui pe care nu mi-o ofera. Recent am cunoscut un baiat, am iesit la suc etc., acesta este foarte atent si dragut. Pot spune ca mi s-a pus pata destul de tare si am trecut la altele. Regret enorm ca mi-am inselat prietenul, deci consider ca il iubesc foarte mult nu imi ofera nimic din ce mi-as dori de la o relatie si nu ma refer la ceva material! Problema e ca nu stiu ce sa fac sa inchei totul cu el si sa incerc ceva nou?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Sincer mai bine te-ai desparti de el si asta e, nu e vina ta ca ai gasit ceva mai bun si a lui ca nu tia oferit ce isi doreai, in plus nu ne putem impune dorintelor sexuale deci e normal

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Atunci cand ai de ales intre doi, trebuie sa il alegi pe al doilea. Daca primul era cel ales, al doilea nu ar fi aparut.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune i acum ca l ai inselat, ca nu este el cel ales si gata, m ai bine acum decit m ai tirziu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu-ti surade de loc perspectiva de a convietui o viata intreaga alaturi de cineva rece si insensibil care iti ofera si va continua sa-ti ofere iubirea si placerea doar cu "pipeta".Te sfatuiesc sa-ti analizezi bine dorintele si in functie de concluziie trase, sa-ti urmaresti ratiunea sau inima pentru realizarea fericirii tale ulterioare.

| neutrino a răspuns:

Daca te descurci, mergi un timp cu amandoi, apoi decizi. Daca nu, alege-l pe ultimul, daca tot ti s-a pus pata pe el.

| SkyPilot a răspuns:

Daca l-ai inselat, lasa-l si treci la altceva. Nu mai ai alta optiune. Oricum nu esti multumita cu relatia, iar adevarul are un mod pervers de a iesi la lumina cand inseli pe cineva.

| Țoglă a răspuns:

Încheie totul.Ce mai vrei de la el dacă iubire nu.bani,nu?