| WillWright a întrebat:

Sunt intr-o relatie de mult timp, insa de la o bucata de timp EL se comporta diferit. Mereu era dulce, tandru cu mine! Imi acorda mai multa atentie, imi arata mai multa afectiune, dar acum aproape nimic, parca-r vorbi cu sila cu mine!
Cand avem ocazia sa iesim undeva, ba zice ca n-are timp, ca este ocupat, ca este obosit etc. Imi acorda din ce in ce mai putin timp.
Uneori cred ca are alta ori s-a plictisit de relatia asta si vrea ceva nou!
Voi ce parere aveti? sad Il iubesc enorm, dar nu vreau sa am o relatie atat de rece si instabila, stand mereu la dubii ca deja nu i-au mai ramas sentimente fata de mine.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Foarte trist...
Nu te inseala instinctul tau feminin,lucrurile intre voi se destrama incet,incet.
O discutie clara si sincera ar fi de dorit,dar cred ca el o evita,ceea ce e un semn bun,nici el nu vrea sa te piarda,probabil.
Sau discuti cu el sau ii ceri o pauza, ceea ce este anticamera despartirii.
Nu poti continua sa traiesti in incertitudine,iti otravesti degeaba sufletul.
Hotaraste singura cum e mai bine,dar actioneaza cat mai repede.
Curiozitatea lui pentru tine s-a dus,e sau sigur sau neinteresat de sentimentele tale pentru el,asa ca ori il readuci la normal,ori va despartiti, dar asta numai dupa discutia cu el.
Pentru ca si tu poti face exact ce-ti face, sa ii acorzi tot mai putin timp sau sa-i dispari efectiv din viata, asteptand reactia lui.
Dar e un proces lung si chinuitor.
Stai de vorba cu el, e cea mai buna solutie.
Si fii pregatita de orice.

| neutrino a răspuns:

Ceea ce crezi uneori in acest caz, ar trebui sa crezi permanent... Nu mai esti prioritatea numarul unu.

| Alcyon a răspuns:

Vezi sa nu fi aparut alta in peisaj, ca asa se-ntampla.

| Danysan a răspuns:

E posibil asa se inatampla si e nasol -Cel mai oki e sa mergi cu el undeva -La munte sa zicem si acolo puteti sa vb si sa va iubiti ca la inceput -Monotonia si acleasi lucruri facute sunt precum cariile intr-o Relatie -Lupta cu ele -Foloseste PASTA!

| Ichnat a răspuns:

Cred ca problemele intr-un cuplu trebuie rezolvate impreuna!

Ce ai zice sa-i pregatesti o masa si acolo, intr-o atmosfera relaxanta sa-l intrebi ce s-a intamplat?