| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am mare nevoie de ajutor!
Am aproapte 4 luni cu prietenul meu, de vreo 3-4 saptamani incoace se comporta diferit, e mai rece cu mine,iar aseara mi-a spus ca el nu e pregatit de o relatie serioasa desii el imi spusese ca vrea una,motivul lui este ca e prea ocupat cu munca,nu are timp sa se gandeasca la mine, el zice ca simte ca nu merge relatia asta din cauza unor certuri din vina lui, toate week-endurile le-am petrecut la el cu familia lui, avem poze impreuna..si acum imi spune sa ne despartim,mi-a spus ca ma va suna azi sa vada daca mai vre sa incercam o data sa vedem cum merge, el zice ca tine le mine, dar cum? orice discutie o ia ca pe o cearta, imi spune ca mai bine ne despartim acum decat mai tarziu. de ce crede ca se va intampla asta? mi-a spus" tin la tine dar nu te iubesc indeajun pentru a aveao relatie cu tine indelungata" dragostea vine in timp nu?
Raspundeti-mi la toate intrebarile va rog, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| KaterinaРомановский a răspuns:

Unde lipseste dragostea, cam bate vantul. Daca acum la inceput nu simte acei fiori cand te vede, daca acum nu ii e dor de tine cand nu esti langa el, in timp va fi si mai rau. Pune punct si cauta un barbat care sa te iubeasca cu adevarat. Sigur e acolo undeva si te asteapta, dar tu inca nu il observi din cauza perdelii ce ti s-a pus pe ochi.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El iti spune adevarul, aceasta relatie deja este pe duca. El insa nu are puterea de a inchide pravalia, iar ti-e nu-ti vine a crede ca deja a venit ora inchiderii. Multumeste-i pentru toate clipele petrecute impreuna si fa un pas mare inapoi.

| Alcyon a răspuns:

Tipul ti-a spus clar ca nu te iubeste si tu te intrebi ce se intampla. Se-ntampla ca nu te mai vrea. Lasa-l in pace si cauta-ti pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa o termini cu el in momentul asta adica daca el ti-a spus una ca asta ce rost mai are sa stai cu el poate tu inca il iubesti dar asta e.

| Immortal69 a răspuns:

Posibil sa fii gasit alta fata si ii este cam rusine sa se desparta de tine si tot incearca... Daca deja a inceput sa-ti zica asta inseamna ca relatia voastra a cam disparut si data tu incerci sa tragi de ea vei pica prost in fata lui.Incercati sa luati o saptamana pauza sa nu va mai vedeti, sunati, nimic si dupa o saptamana sa va intalniti si sa vedeti daca a fost ok pentru voi sa fiti despartiti sau daca chiar a fost o greseala cand a zis asta. Succes!

| mery2014 a răspuns:

Cea mai buna solutieeste sa va despartiti! relatia voastra nu va merge datorita comportamentului sau.renunta la el pana nu va fi prea tarziu!

| AH5 a răspuns (pentru mery2014):

E posibil sa fie influentat? Sa il fi determinat altceva, el mi-a spus ca are o stare in care nu se suporta nici pe el, si ca nu are timp de el, dar de altii are.