| ioana_8946 a întrebat:

sunt ioana am aproape 17 ani...acum 4 zile mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu, eu eram virgina el fiind mai mare ca mine cu aproximativ 2 ani are experienta ca sa zic asa, cand m-a dezvirginat nu am folosit prezervativ, imediat dupa am continuat cu prezervativ, in fiecare dimineata cand ma duc la toilet urinez cu cateva picaturici de sange... e posibil sa fi ramas insarcinata? despre ce e vorba? va rog ajutati-ma sunt disperata!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fi ramas insarcinata, dar nu de la asta sangerezi. Mai degraba te-ai ales cu i infectie transmisa sexual, din cauza sexului neprotejat. Chiar daca prietenul tau si-a facut toate analizele necesare, e posibil ca laboratorul sa nu fi fost cel mai bun si sa le fi scapat ceva (probabil nu l-a ales pe cel mai bun din cauza preturilor foarte mari ale setului de analize necesar). trebuie sa ajungi la ginecolog in cursul saptamanii viitoare (oricum trebuia sa o faci).

| RXN a răspuns:

Nu stiu ce experienta are el, dar daca la aproximativ 19 ani nu stie ca prezervativul trebuie folosit inca de la inceput, e clar. E posibil sa te fi ales cu o infectie.De ramas insarcinata, e posibil, dar nu sigur.happyData viitoare sa va protejati ca sa evitati genul asta de lucruri.

| Pacala a răspuns:

Felicitari pentru boala luata de la prietenul tau happy Iote de aia e bun prezervativul :p

| Miauti a răspuns:

O sa fi mamica! dar daca o sa te desparti de el sau mai rau o sa se desparta de tine peste o luna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu chiar nu inteleg de ce nimeni nu-i spune bietei fete ca sangereaza din cauza ca sa dezvirginat acum 4 zile dupa cum mentioneazalaughing trebuie sa te asiguri in primul rand ca sangerezi prin uretra sau separat adica prin vagin. daca dupa urinat iti ramane sange pe hartie si asta numesti tu ca urinezi cu picaturi de sange, mi se pare putin probabil ca dupa 4 zile sa ti se manifeste deja posibila boala cu transmitere sexuala prin sangerare in timpul urinarii iar la nivelul vaginului sa fii ok. urinarea cu sange poate fi de la o cistita, sau infectie vaginala deja agravata care s-a transmis mai departe la nivelul uretrei. o its inca nu am intalnit sa se extinda in 4 zile. daca nu ai mancarimi sau modificari de scurgere, sangerezi din cauza ca te-ai dezvirginat recent