| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,am făcut sex cu prietenul și el a ejaculat în mine,a folosit prezervativ,după ejaculare nu am mai continuat, e posibil să fi ramas insarcinata?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Folosirea corecta a prezervativului presupune ca intotdeauna ejacularea spermei sa se faca in prezervativ, din acest motiv acesta este prevazut din fabricatie in capatul extrem cu acel balonas pe post de rezervor colector al spermei. Este indicat ca o masura de prevedere, ca ejacularea spermei sa se produca in timp ce penisul este inca introdus in vagin. In situatia descrisa este EXCLUSA posibilitatea de a seputea naste/forma o sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu este posibil sa fii gravida.

| AutumnDay a răspuns:

Clar, nu. Less stress!

| Camuflaj2017x a răspuns:

rolling on the floor a ejaculat in ea, dar avea prezervativlaughing))))

| Daria0123456789 a răspuns:

Slabe sanse, dar daca te simti paranoica poti lua pilula de a doua zi.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Daria0123456789):

Bmama,ce sfat bun! Mai eşti şi fată.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Daria0123456789):

Tu ştii care sunt efectele secundare ale acelei pastile şi in ce situaţii se ia?

| Daria0123456789 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Da, stiu. Am spus ca sansele ca ea sa fii ramas insarcinata sunt slabe, dat fiind ca a folosit prezervativ. Dar daca ea se simte paranoica sa ia pilula. Stiu ca informatiile primite pe TPU nu ar trebui sa inlocuiasca o parere avizata. Si mai stiu ca nu e o idee foarte buna sa incepi sa iei tot felul medicamente la indemnul unor straini pe blogulete/siteuri mai mult sau mai putin sigure. Sper ca si ceilalti sunt constienti de asta.