| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt Miha as avea o intrebare. Acum o luna jumate am facut un avort am avut ciclu pe data de 3 decembrie 2010 iar acum de doua zile ma patez dar numai un pic de culoare maronie am facut sex neprotejat ma dor sani si spatele. Am ramas insarcinata? Multumesc astept raspuns urgent

2 răspunsuri:
| Siminik a răspuns:

Astea sunt simptomele menstruatiei si nicidecum ale sarcinii. Ar trebui sa stii mai bine cand apar simptomele sarcinii, pentru ca deja ai trecut printr-o experienta nefericita si foarte traumatizanta.
Sfatul meu e sa te duci la ginecolog si sa iti faci un control ca sa fii sigura ca e totul bine si protejeaza-te ca e cea mai buna metoda pentru a evita o sarcina nedorita!

Ai grija de tine si sarbatori fericite!

| joliemiha a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina si scapi imediat de dubii.de preferat dimineata(la prima urina). se gaseste la farmacii si e in jur de 10-15 lei