| Angelica12378 a întrebat:

Buna, sunt minora și doresc sa fac întrerupere de sarcina. Mama mea a decedat iar tatăl meu este un om violent, cu care nu as putea discuta despre asta. Cunoaște cineva un cabinet ginecologic din Brăila care m-ar ajuta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Https://www.contraboli.ro/......arintilor/
Recomand un medci in varsta, foarte bun profesional: Dr. coltofeanu. Suna sa faci programare: 0722-863-066
http://www.coltofeanuginecologie.ro/programari.html
Nu uita cand suni, sa spui ce varsta ai si daca trebuie sa fii insotita de un parinte sau nu.

| Andreeush a răspuns:

Fiind minoră ai nevoie de aprobarea unuia dintre părinți.
Cel care te-a lăsat însărcinată nu te poate ajuta?

| ywar a răspuns:

Vai de tine! E groaznic cand nu ai pe nimeni, asa e! Ma intreb de ce ai facut sex, daca nici macar nu stii cu ce se mananca? Cand faci sex te si eliberezi de stress dar ai si responsabilitate.

| SEMIHA a răspuns:

În momentele astea ar trebui să fie lângă tine bărbatul care te-a lăsat însărcinată. El unde este? Păcat de tine și păcat că o să ucizi un copil nevinovat care poate să se nască. Data viitoare să fii mai atentă. Mai gandește-te dacă vrei să renunți la sarcină. Vorbim despre un suflet nevinovat.

| teli92 a răspuns:

Nasol tare. Sa nu ai pe nimeni care sa te sprijine. Se va gasi o solutie pentru tine.

| DauViata a răspuns:

Buna Angelica,

Eu vă sfătuiesc să păstrati copilul.

Avortul este o capcana care te face sa crezi ca scapi de o problema, când de fapt fugi de o binecuvântare iar asta te va afecta toată viața.
Avortul a fost inventat de oameni fără scrupule, care nu au nicio remușcare daca ucid un copilaș - acesta are suflet din momentul conceperii.

In speranta ca poate te va ajuta, am sa las aceste link-uri cu marturii despre avort:

www.avorturiregretate.ro si www.femeifericite.com

precum si o solutie de ajutorare a mamelor care doresc sa faca afort pentru ca (ele cred ca) nu au venituri pentru a asigura cresterea copilului lor:

www.dauviata.ro

Ma ofer personal sa va ajut cu bani lunar dimp de 1 an sau pot oferi indrumare catre cineva care te poate ajuta astfel. Daca esti insarcinata, te rog, da-i o sansa acelui copil si contacteaza-ma.

Să ne auzim cu bine!