| MartaMarta a întrebat:

Bună! Va rog sa ma ajutați. Unde as putea sa fac o întrerupere de sarcina în județul Botoșani? Cunoașteți un cabinet particular? Mersi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avorturile se pot face la orice clinica ginecologica, sau orice medic ginecolog care are cabinet privat si face aceasta procedura.
Mergi la ginecologul tau intai, sa constate ca esti insarcinata si apoi iti va spune daca el face avorturi sau ce optiuni ai.

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce vrei sa omori o fiinta?

| Ka0ru a răspuns (pentru aditimus):

Nu ai uter, nu te priveste.

| AliGab a răspuns:

Eu spun sa te mai gandesti. Un avort poate avea implicatii serioase fizice si psihice. Sfatul considerat cel mai bun, poate este ceea ce doresti sa auzi, dar daca faci avortul poti ajunge la infertilitate si depresii cumplite. In concluzie recomand sa te mai gandesti si sa cauti solutii pentru a naste.
Un copil nascut este iti deschide multe usi, un avort inchide si mai multe. Crede-ma ca o sa regreti cumplit daca faci acest acest lucru.
Maica Domnului sa iti poarte de grija daca decizi sa nasti copilul.

| Ka0ru a răspuns (pentru AliGab):

Ea a cerut un cabinet nu un sfat sau o opinie, deja s-a decis, nu te mai chinui sa o manipulezi emotional.

| AliGab a răspuns (pentru Ka0ru):

Nu o manipulez emotional, ci o avertizez ce se intampla dupa avort. Am multe cazuri in jurul meu de femei care regreta, au depresii si cate si mai cate. Dupa unul spontan te simti ca naiba, dara dupa unul voit. Categoric este decizia ei, la fel ca toata lumea am scris si eu aici, asa ca nici tu nu te mai baga ca musca in lapte la opinia altora

| Jorgibusn029 a răspuns:

De ce vrei sa faci intrerupere de sarcina?
Sfatul meu este sa nu faci avort.Un avort e cel mai mare pacat inaintea Lui Dumnezeu.Nu omora acel copil.Nu esti o criminala chiar nu iti este mila de copilul acela cum doctori ii rupe piciorusele.Te rog nu fa avort.Creste copilu ca Dumnezeu intervine in problema ta si te va ajuta sa il cresti

| Ka0ru a răspuns (pentru Jorgibusn029):

De ce presupui ca e credincioasa? Nu mai incerca sa indupleci lumea cu frica de infern ca esti chiar dezgustator. Il cresti tu daca il face?

| AliGab a răspuns (pentru Ka0ru):

Sa stii ca sunt detui oameni care doresc sa creasca copii altora pentru ca ei nu pot avea.