| monyka_8858 a întrebat:

sunt noua pe aici. ma puteti ajuta si pe mine? fetelor cum se folosesc ob-urile ca eu nu am folosit niciodata ma puteti ajuta am auzit ca sunt bune dar nu am incercat. multumesc!

5 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Ob-urile sunt intr-adevar f comode.
Mie mi le-a interzis ginecologul din cauza problemelor care mi le-a cauzat, dar nu am reusit sa ma las de ele.
Ai grija ca nu sunt f recomandate de medicii ginecologi.

Daca le folosesti totusi, se introduc in vagin, lasand libera sfoara in afara, pentru a-l putea extrage ulterior.
Nu-l tine mai mult de 4-5 ore!

| Malvina24 a răspuns:

Eu nu folosesc deoarece nu ma simt in siguranta cu ele~absorbantele mi se par foarte ok! Uite un site unde se discuta despre ob:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=47225

| Smarandica a răspuns:

Daca esti virgina, nu-l folosi.Am auzit ca te poti dezvirgina ca eltongue

| multimoak a răspuns:

O. B-ul il introduci in vagin asigurandu-te ca ai tras funiuta si ai lasat-o afara in asa fel incat sa-l tragi de funiuta si sa-l poti scoate.
Iti recomand Ob-urile Pro Comfort Silk Touch fiind mult mai usor de introduswinking

| Fllly a răspuns:

In cutie exista instructiuni de folosire smug