| chiardaca a întrebat:

Sunt noua pe aici, si am recurs la acest site, pentru ca nu mai stiu cui sa-i cer ajutorul, nu mai stiu ce sa fac, cum sa procedez.
Deci sunt cu un baiat de 3 luni, ne intelegem, ne certam, mna chestii obisnuite.
Doar ca de ceva vreme am observat, ca se fereste sa fie vazut cu mine, nu. i place sa ne plimbam prin oras, nu stiu dar am impresia ca ii este rusine ca umbla cu mine. Vorbeam odata si am ajuns la acest subiect, si mi-a zis"Poate crezi ca imi este rusine sa umblu cu tine, sa stii ca nu e asa doar ca nu. mi prea place prin oras".
Si e ciudat sa zica ca nu ii place prin oras, cand el sta cu prietenii lui doar prin oras.
Si aseara, eram in parc, si trecea gasca lui de prieteni, si mi-a zis sa stau in fata lui sa nu il vada.Prietenii lui stiu ca e cu mine.Nu inteleg de ce reactioneaza asa.
Ne intalnim foarte rar, 2-3 ori pe saptamana, pentru ca tot timpul este cu ei. Daca ne intalnim prin oras, si el e cu baietii, eu cu fetele, abia ce ma baga in seama, poate un salut, sau nici atat.
Tot din cauza prietenilor lui ne.am despartit o perioada, pentru ca ei bagau strambe si el i-a crezut.
Nu stiu cum sa procedez, nu stiu ce sa-i mai zic.

Ma ajuta careva?

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e ciudat comportamentul lui. Discuta cu el si spune-i ceea ce crezi si ceea ce simti; parerea mea e ca te minte frumos, adica cum spune ca nu ii place in oras si el e in oras cu prietenii? Pai, ori nu prea tine la tine, ori e posibil sa fie alta la mijloc si ii e teama ca nu cumva sa fie vazut de ea ca e cu tine.Variante ar fi destule, dar nu putem sa acuzam fara sa stim sigur care e adevarul, oricum ceva tot e la mijloc.Si e ciudat ca abia te baga in seama cand e cu prietenii, pai ori cu cine ai fi, cand e vorba de persoana iubita eu cred ca ii lasi pe toti deoparte si ii acorzi atentie iubitului/te.

| Malvina24 a răspuns:

Iarta-ma ca-ti spun asta dar nu cred ca tine la tine! De ce se poarta asa cu tine? ai si tu drepturile tale! Ai putea sta cu un baiat care sa tina si el la tine! De ce se fereste? ce are de ascuns? verifica-l daca tii la el! Deschide ochii! Te-ar putea insela! NU mai crede pe opricine, e posibil ca din prea multa iubire sa nu-ti dai seama ca pentru el esti doar un ''moft'', un capriciu, o joaca, etc Ai grija de tine si nu te mai simti trista, nu merita! Gaseste adevarata problema! Apreciaza-te si pe tine! Ai dreptul la fericire!

| marsy a răspuns:

Poate ii este mila sa se desparta de tine! Poate a facut vreun pariu cu prietenii sai ca nu mai este cu tine. si de asta se ascundea! Nu-l meriti. daca el nu are curajul sa va despartiti, ajuta-l tu pe el! tongue

| lilstar a răspuns:

Poate se fereste sa nu il vada o persoana anume. Poate mai are pe altcineva. Nu e frumos ce face el. Ar trebui sa il intrebi care e cauza problemelor, de ce se fereste si de prietenii lui si nu vrea sa fie vazut cu tine, ceva se intampla nu face asa degeba.
Baftahappy

| ioneluka a răspuns:

Daca te-ar iubi ar fi tot cu tine, ar renunta la prieteni pentru tine! Te-ar arata lumii intregi!
Ar trebui sa ii spui ca ai facut curat prin casa si ti-ai dat seama ca nu ai avut unde sa ii pui papucii asa ca ar fi timpul sa vina dupa ei!

Nu se merita sa ai o relatie din asta!

Treci peste inainte sa te indragostesti mai tare!

Nu meriti sa fii bataia nimanui de joc!
Demonsteaza-i ca esti mai inteligenta de cat te credea el!

Cauta-ti pe altu care sa te aprecieze, respecte si iubeasca cu adevarat! Nu sa iti dea in fiecare zi niste firmituri de iubire!

P. S. Cred ca poti sa aspiri la unul mai bun!

| niko_7262 a răspuns:

Eu vad altceva aici. E probabil sa fie paranoia mea. Daca crezi ca e nu e, ignora parerea meawinking.
Eu cred ca e vb de alta.Totul indica catre asta. Faptul ca i-ar fi rusine eu nu prea cred.Esti atat de urata? eu nu cred nici asta.
Cred ca nu vrea sa -l vada prietenii lui cu tine, este ca i-ar putea spune lui x(ea), si ar isca un scandal, si o posibila pierdere.
De ce sa-i fie rusine cu tine? esti om, nu ai capul intors la spate, nici 3 maini in loc de doua.Ar fi nesimtit daca ipoteza ta ar fi adevarata.
In plus nu te iubeste daca se rusineaza cu tine. Urata, sluta, batuta, vagaboanta,(vb in general), cand iubesti faci si cel mai al dracu sacrificiu, pentru pers.respectiva.Te lafai cu ea in fata intregii lumi, pentru ca e A TA si O IUBESTI.Are acel ceva, special care nu te-a atras la O MISS UNIVERS.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca ai indoieli, pune punct, Viata merge inainte.

| Beiibby a răspuns:

Poate ca mai are o iubita si ii este frica ca vreunul din prietenii lui sau alte persoane il pot da de gol si ramane fara amandoua.nu stiu ce sa zic incearca sa vb cu el sa ii pui ce te deranjeaza si de ce se fereste cu tine, si ca daca ii este rusine cu tine mai bine va despartiti...

| uningermik a răspuns:

Poate ca si-a gasit o alta prietena si se fereste sa fie vazut cu tine...Eu cred ca ar trebui sa te porti ca si el o vreme asa indiferenta si daca se schimba cred eu ca are rost sa continuati relatia.Si asa iti dai seama daca te iubeste. Daca nu ii pasa ca u te`ai chimbat nu cred ca are rost sa suferi pentru el.

| xxx_5362 a răspuns:

Din discursul tau, am inteles ca el e dirijat de prieteni, iar pe tine te are alaturi doar pentru a-si satisface unele capricii, dorinte trupesti. daca intr-adevar vrei sa fii cu el, eu cred ca trebuie sa te apropii de el si sa vb sincer unul cu altul, ca sa ajungeti la un compromis, fiindca astfel nu poate urma,. e foarte dureros sa te neglijeze in asa mod. daca el iti va da dovada macar cit de putin ca nu te place, pai atunci lasa-l si gindeste-te ca n-ai pierdut cea mai scumpa fiinta, dar ai pierdut niste clipe ce te enervau, te tachinau mult mai mult, decit iti provoacau placere.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am eu despartte