| deea2000_6784 a întrebat:

sunt noua si as vrea sa imi raspundeti la o intrebare:luna asta mi-a intarziat ciclu 5 zile nu mi-am inceput viata sexuala si as vrea sa stiu care este cauza.prietena mea a spus ca ar fi din cauza unei raceli va rog sa ma ajutatui

Răspuns Câştigător
| ELena_1470 a răspuns:

Stai ma linistitaa. nu este nimic grav. Poate sa-ti intarzie si 1, 2 luni este doar o dereglare hormonala:*. Cel mai bine vorbeste cu mama ta. ea te va sfatui cel mai bine cum sa stai calmalove struck Sper ca te-am ajutat.:* Fundaabatting eyelashes?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O intarziere de pana la 5 zile la intervale mari (adica 6-8 luni) intra in normal. Nu are semnificatii patologice si nu este deloc ingrijoratoare.

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Buna!
in primii 2 ani ai ciclu neregulat
asa ca iti intarzie cateva zile sau iti vine mai devreme
dar acum daca ai ciclu regulat se poate sa fie o raceala
nimic grav
nu-ti fa griji :* big hug
ppa :* >big grin

| Debb a răspuns:

Este posibil sa fie si din cauza unei raceli. Depinde de cat timp ai menstruatia. Poate nu sa reglat inca sa iti vina regulat.

| doinitza12 a răspuns:

Da eu tot asa iti spun. dar mai poate fi si din cauza ca s-a schimbat anotimpul...pa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena ta are dreptate. Si asta, sau este o dereglare. Pana sa mi se regleze, mie, imi intarzia si o saptamanahee hee