| BlackJunker a întrebat:

sunt un baiat din clasa a 6-a. Aș vrea sa vă pun o intrebare:Imi place de o fată de la mine din clasa, dar mi-e rușine să-i spun...Intr-o zi, de ziua doamnei diriginte, am facut o " mini-petrecere" si toate fetele au dansat, dar baieții nu(credeau ca sunt o prostie, dar eu vroiam să dansez). Fata de care-mi place a venit ți m-a invitat sa dansăm, dar am refuzat ca prostul(acum realizez) doarece apoi imi era frica sa nu râdă restul băieților de mine, deoarece sunt foarte egoiști si răutăcioși...imi spuneți va rog cum aș putea sa-i spun ca o plac si cum aflu daca ma place? multumesc dau funda^^

Răspuns Câştigător
| Dudăăăă a răspuns:

Pai,i`ao usurel pentru ca daca te-a invitat la dans smug
E un bun inceput.
Data viitoare la vreo ocazie invit`o tu.
Sau fa`ti curaj si invit`o undeva.La o plimbare,un suc, ceva asa copilaresc.
Dar sa fiti numai voi 2, pentru ca.asa [unii baieti] vor face iar mistouri de tine si s`ar putea sa va strice intalnirea,
Puupici.succes:*

6 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Mie si lene sa iti raspundlaughing te priveste mai insistent, sta mai mult in preajma ta etc yawn dar acum cu refuzul tau poate ai nelinistito putin si tiau cam scazut sansele-.- eu zic sa faci tu pasul si ce daca rad de tine?laughing esti cu fata iubita... mai conteaza ce zic altii?yawn

| Johnny_3797 a răspuns:

E si vorbeste cu ea prin mess dar cel mai bine in realitate.Nu te rusina lasa ca la tine totul este inainte, ea nu-i ultima fata pe pamint asa ca nu te rusina.Nu te gindi ceva spune altii, ei sunt copii inca dar tu poate esti pe cale de a te face matur. Vorbeste cu ea serios poate o chemi la o plimbare.NU te gindi la colegii tai ca pe urma ei te vor invidia.Asa ca nu fi rusinos si cucereste ce crezi ca trebuie sa fie al tau adica ea happy

| Phutui a răspuns:

Hei, invit-o undevahappy restul vine de la sinehappy

| oanazuzi a răspuns:

Pai este simplu pune o persoana de incredere sa afle daca te place sau nu daca nu te place nu-i nimic du-te si spune-i direct si ca sa ii astupi si sai intorci raspunsu ii spui 'poate asta te va convinge' si o saruti asa ma cucerit pe mine iubi insa nu vroia sa imi spuna sa stau cu el ci a fost un pariu acum ma iubeste si il iubesc
succeswinking

| stefickutssa a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuia sa refuzi atunci cand sa dansezi cu ea si nu trebuie sa iti pese uneori ce cred altii! daca chiar tii la ea ar trebui sa ii spui pe mess daca e sau nu stiu o sa iit vina tie o idee si eu sincera sa fiu cred ca te place! sper ca ti-am fost de jutor!

| BlackJunker explică:

Păi, prin altcineva din clasa nu prea aș avea pe cine sa intreb daca ma place.baieții ies din dicuție iar fetele mi-e frica, ca n-o sa-i spuna...si ele sunt mai ''rele'' dar puțin