| sweetgirlsweeety a întrebat:

Am fost la o petrecere la o prietena acasa iar un baiat m-a invitat sa dansez cu el. Eu nu ma simteam prea bine asa ca am refuzat, apoi a venit cu un scaun langa mine si a inceput sa vorbeasca cu mine si m-a inveselit. El e mai mar dcat mine cu 5-6ani dar e foarte simpatic. Ieri a venit la fratele meu pentru ca sunt prieteni si m-a salutat si mi-a zambit. El ma place, si daca da ce sa fac ca sa observe ca si eu il plac si chiar ca vreau sa fie iubitul meu?

Răspuns Câştigător
| LaviniaLavinitutza a răspuns:

Hei. Avand in vedere ca e prieten cu fratele tau, ai un mare avantaj. Spune-i fratelui tau despre asta [ tine minte ca familia nu te va trada niciodata, desi poate pe moment va rade de tine sau te va batjocorii ] si cere-i sa te ajute. Stii cum sunt baietii, merg la o bere si ii spune fratele tau baiatului : Iti place de soramea?, si el o sa zica Da, si fratele tau ca in gluma va zice ca : " Si ea te cam place, v-ar sta bine impreuna " si desi vor rade, o va lua ca atare si se va bucura. Astfel va veti apropia, va incepe sa vorbeasca mai mult cu tine, sa iti scrie pe Facebook... etc. Asta e doar parerea mea, sper ca te-am ajutat :*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KilluaZoldyck a răspuns:

Doar acceptai avansurile el trebuie sa faca primii pasi