| MariusPatis589 a întrebat:

Sunt un baiat si imi place de o fata dar habar nu am cum sa filtrez cu ea... Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi sau ceva?

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Very simple, invit-o in club, beti vreo 5 shoturi si e a ta, ps: pregateste portofelul

| Fukurō a răspuns:

Daca ai putea da mai multe detalii despre tine sau despre ea ar fi perfect.

Deci, fetelor, in general, le place sa fie luate usor. le vorbesti frumos, dai dovada de comportament bun si esti atent la stereotipuri : Te dai cu parfum cand iesi in locuri unde v-ati putea intalni, te faci frumos.
Daca tipa este de la tine din scoala sau cartier, poti intra in discutii cu ea in legatura cu noutatiile. Nu trebuie sa fii plictisitor si sa ai o conversatie gen :
- Ce faci?
- Bine tu?
- Bine
* dupa 10 minute *
- Si ce mai zici?
- Nimic. Tu?
- Nimic.

Trebuie sa pari intreresant. Trebuie sa pari putin misterios, dar nu in sensul de ciudat. Fa chestii ce le fac baietii in general, dar fa-le in asa fel incat sa nu para la ii copiezi.
Daca vrei sa pari tipu Bad, nu iti sugerez. Multe fete cauta acel tip chill care e ok cu toata lumea si isi vede de treaba. Nu trebuie sa folosesti mereu un limbaj vulgar, cel putin nu in preajma ei. Ai putea exersa putin la vocabular, ti-ai gasi un look misto si poti incepe.

Cand te intalnesti cu ea o poti saluta, fii mereu politicos, ia-ti atitudinea de gentleman pe care unii baieti o au, iar incearca sa aflii ce lucruri ii plac ei indirect, sau de la alti oameni care o cunosc.
Ca sa pari ok ar trebui sa te integrezi in cercul ei de prieteni. Dar nu tu sa fii ala "smecher", deoarece nu toti reusesc in a fii smecheri, majoritatea facandu-se de ras.
Poti incerca sa pari amuzant, iar daca vrei sa o vezi mai des, dupa ce te-ai imprietenit cu mai multe persoane din cerucl ei de prieteni, poti intreba pentru iesiri in grup, ca prietenii.
Incet-incet o sa va apropiati iar ea o sa aiba senzatia ca tu esti tipul potrivit pentru ea pentru ca o sa vada ca o pretuiesti.
Daca o sa ai probleme cu alti baieti nu o lasa, ajut-o cand are nevoie si iti garantez ca o sa va intelegeti.
Daca o cunosti si e proetena cu tine, pune-te in perspectiva ei : Ce i-ar placea, ce ar prefera si de ce?
Pentru ca fetele se uita la aspect si comportament.
Daca ai nevoie de 4 scaune ca sa te uiti la televizor si de 3 aparate de ras sa iti iei mustata... bafta, deoarece nu toate fetele prefera masculinitatea maxima.
Ca sa filtrezi cu ea trebuie sa apuci sa o cunosti, incepi cu niste glume si chestii, apoi gen poti sa o intrebi daca vrea sa iesiti pe afara. Tu nu mai chemi pe nimeni, daca ea vrea sa cheme e ok daca nu, nu iar daca o sa ai norocul sa fiti doar voi 2 o sa fie super fain.
Dar tu mereu trebuie sa ai atitudinea calma, de copil educat si mereu sa mentii acel respect pentru ea.
Stiu ca e mult de munca, dar daca faci astea si nu incepi sa pari violent in preajma ei, te asigur ca e posibil sa se indragosteasca de tine. Dar de asemenea, nu trebuie sa pari fatalau. Trebuie sa ai putina masculinitate in tine. Daca ii place Barbie, nu trebuie sa te iei dupa ea. Daca urasti Barbie, ea le place iar iti spune despre ele nu ii spune ca nu iti plac si., spune-i ca nu e tocmai genul tau de jucarie si gata. Fiind fata normal ca se uita la emisiuni/desene/chestii pentru fete. Daca tie nu ti se par interesante, poti macar sa le aduci un compliment.
Fetele iubesc complimentele, Fii atent la ea si la schimbarile pe care le face de zi cu zi, cum se imbraca, etc. Dar daca imi lasi detalii poate te pot ajuta din perspectiva mea la situatia ta.
Bafta cu acea fata big grin

| MariusPatis589 explică (pentru Fukurō):

Pai. Nu stiu ce sa spun. Sunt un baiat de 16 ani, par brunet, sunt inalt, nu sunt gras si sunt putin(adica foarte) timid... Nu stiu cum sa vorbesc cu fetele, cum sa ma fac placut de ele sau de alte persoane sau cum sa vorbesc cu fata de care imi place. Cum sa intru in vorba cu ea sau ce as putea sa vorbesc cu ea(dupa cum am spus sunt mai timid) sad
Ea este o fata frumoasa, are un par foarte frumos si brunet si ochii caprui. Inca nu prea stiu asa de multe despre ea ca sa scriu un roman de 40 de pagini sau ceva de genul... Ai cumva un sfat pentru mine?