| sasha8sagh a întrebat:

Sunt un pic confuza din cauza unei situatii cam ciudate, mai pe scurt am vazut in autobus un tip super, apropo eu traiesc in Italia deci nu eram sigura daca e romin sau nu, apoi ma gasit pe facebook si mi-a scris asta a fost spre fericirea mea un momet radiant, am vorbit si am tot vorbit timp de 2 luni fara sa ne vedem la o intilnire sau ceva de genu, m-am atasat de el, pina in clipa in care am aflat de pe facebook ca sa imapact cu fosta lui iubita, desigur ca i-am spus ca stiu, si l-am intrebat si de ce nu mi-a spus el primul de asta. el a spus ca nu crede ca a facut ceva rau si ca nu consdera asta ceva important, eu desigur ca m-am suparat foarte tare, intrus sfirzit fara a mai luni vorba le-am unrat succes si am parasit chatul de pe whatsapp, dupa 8 zile. eu mi-am schimbat poza de profil de whatsapp si el mi-a scris ca sunt draguta eu i-am spus mersi, sincer am 17 ani, sunt cam naiva de fire si imi plac povestile chiar daca nu cred in ele, dar tipul asta char m-a facut fericita si ma inteles char si in crizele mele de PMS, si nici nu stiu ce sa mai cred... cind am decis sa dispar el nici nu m-a oprit, si nici nu a incercat sa o faca, doar ca acum cind aproape am incercat sa uit de prezenta lui in viata mea, el isi face aparitia din nou, stiu suna ciudat, dar el chiar mi-a dat sperante, si nu stiu ce sa cred, sunt false sau adevarate?! E posibil oare sa-i fie frica de schimbari, de asta sa se tot intoarca la fosta lui, sau eu sunt proasta care isi tot face iluzii! va rog dati-mi un sfat, analizati situatia. Am mare nevoie de asta!

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

In primul rand trebuie sa vezi si ce varsta are el zic eu. Cu toate ca asta nu conteaza, dar in cazul in care este cu cativa ani mai mare decat tine probabil nu ar vrea ceva serios cu tine, dupa cum spui ca te-a inteles si in momentele tale de crize eu cred ca este mai mare cu ceva decat tine. Sincer eu zic sa nu iti faci multe iluzii, asteapta si vezi si ce este el dispus sa faca pentru tine, nu te arunca asa din prima. Faptul ca a revenit cu prietena lui atunci spune multe despre el, si bune si rele pentru tine. In primul rand se vede ca este un tip caruia ii plac relatiile serioase (asta e o parte buna), in al doilea rand se pare ca isi iubea fosta deodata ce a revenit cu ea (depinde si care a fost motivul despartiri), bine ar fi de ar fi barbat de o singura femeie mai ales intr-o relatie. Parerea mea este sa astepti vorbeste cu el, dar nu iti face iluzii si nu te avanta prea repede in bratele lui, lasa timpul sa decida lucrurile. Daca vezi ca totul merge bine si el iti propune ceva aici este decizia ta ce vrei sa faci sau cat de sigura esti de el. Nu te grabi ca inca ai 17 ani si ai tot timpul din lume, deci poti sa lasi timpul sa decida pentru tine. Eu zic sa vorbesti cu el si vezi cum merg lucrurile, insa ai grija ca fatul ca nu ti-a spus ca a revenit cu prietena lui poate da dovada ca el te considera doar o prietena, probabil nu te-a vazut cu alti ochi decat ca o simpla amica in acel momento. Ai grija si vezi cum se desfasoara lucrurile in continuare. Nu te grabi. Succes.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu tine esti cum esti si ca iti faci luzii.

| SkyPilot a răspuns:

Unii se intorc la fosta si dupa ani de zile. Altii se decid greu sa iasa dintr-o relatie care de fapt nu mai inseamna nimic pentru ei.
Fata respective este ba fosta, ba actuala. Tu ce esti in viata lui, ca mie mi se pre ca nu esti decat o distractie temporara cu care isi umple singuratatea? Daca omul asta nu a facut niciodata ceva cu adevarat important pentru tine, iti cam faci iluzii.

| frostxtq a răspuns:

Iti cam faci iluzii. Daca ti-a spus ca esti draguta si iti mai scrie din cand in cand nu inseamna ca isi doreste o relatie cu tine. Nici macar nu te-a invitat la o intalnire. Ii place sa se joace pentru ca vede ca sti naiva.

Cu siguranta e mai mare decat tine si a mai avut copile de 17 ani. Sunt baieti care isi iubesc iubita si in acelasi timp le place sa se joace cu copile ca tine care cred ca tot ce zboara se mananca. Uita-l, o sa ai numai de suferit pentru ca tu pui suflet iar el nu.