| crazycrazymeme a întrebat:

Buna sunt un pic speriata :-s sora mea a avut vineri dupa masa contact sexual :-s si i s-a rupt prezervativul :-s a mers la farmacie cam la 4 h dupa act si a luat postinor-2... a luat imediat pastila pana aici toate bune sad a doua zi in loc sa ia pastila la 12 h a uitat si a luat-o mai tarziu cu 7 h crying si acum e speriata de moarte pentru ca nu stie daca a functionat daca trebuie sa mai ia o doza :-s si si eu sunt speriata pentru ea :-s va rog frumos sa ne ajutati crying( multumesc :-s:*:*:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai poate lua o doza in nici un caz. trebuie sa mearga luni dimineata la ginecologul care i-a prescris pilula de a doua zi si sa spuna ca nu a respectat prescriptia. este destul de grav, mai ales din punct de vedere al sanatatii. In sensul ca pilula de a doua zi este oricum extrem de periculoasa, dar daca o lua cum i-a prescris-o medicul, ar fi fost ok. Luand-o gresit, ar putea avea urmari dezastruoase. Nici sarcina nu este exclusa, dar asta este o problema mai putin serioasa decat riscul major asupra sanatatii la care s-a expus.

5 răspunsuri:
| Elisa a răspuns:

Cel mai bine este sa faca un test de sarcina. Bafta.

Fundita?

| VacutzaRoscata a răspuns:

Sora ta =tu =]]

| inutzza21 a răspuns:

Chiar daca ar mai lua o doza, nu isi mai face efectul.
Pt a avea efect trebuie sa folosesti exact instructiunile.

| anonimutz a răspuns:

Ce este drept ca trebuia sa fie atenta sora ta, sa o ia la timp, dar deja faptul este facut. Oricum trebuie sa consultati un medic sau cine stie! Poate pastila si-a facut efectul!

| crazycrazymeme explică:

Ma gandesc ca poate ar trebui sa mai ia o doza :-s insa mi-e foarte frica de efectele secundare sad