| yna a întrebat:

Buna sunt yna si am o nelamurire...acum 4 saptamani am avut menstruatia.acum 2 zile am facu sex cu iubitul meu.astazi am observat ca imi am anumite scurgeri vaginale de culoare maro inchis spre negru urat mirositoare? ce se intampla exista posibilitatea de a ramane insarcina? vreau sa aflu urgent ce se intampla...multumesc mult pup

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Avand in vedere intervalul de timp, cel mai probabil e vorba din nou de menstruatie. De obicei bolile isi arata semnele mai tarziu de doua zile, iar cel mai bine iti va da raspunsul un medic dupa consultatie. Nu vei avea un raspuns sigur aici, daca intr-adevar iti pasa, fa o vizita la medic si ai grija sa ajunga si iubitul tau la urolog daca medicul tau iti va recomanda. Mirosul poate fi pur si simplu dupa ce sangele menstrual a "spalat" diverse ramasite. Nu te speria si nu risca, totusi.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti sti daca ai ramas insarcinata, la doua zile de la contactul sexual e prea devreme pentru semne si simptome de sarcina. Oricum, la 28 de zile de ultima menstruatie e putin probabil ca erai in perioada fertila.
Faptul ca ai o scurgere maronie urat mirositoare se datoreaza faptului ca ai luat de la iubitul tau o boala cu transmitere sexuala care era probabil asimptomatica la el. De aceea este extrem de important ca inainte de renunta la prezervativ ambii parteneri sa-si faca analizele. Acum nu-ti ramane decat sa te duci repede la ginecolog(maine dimineata) pentru consult, recoltare de secretie, diagnosticare si tratament. Va trebui sa se trateze si partenerul tau.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca e vorba de sarcina ci de o infectie.Mergi la un medic ginecolog pentru investigatii si tratament.

| asya a răspuns:

Acu 4 saptamani...adica o luna...Nu trebuie sa-ti vina ciclul? Pentru ca inceperea menstruatiei consta in niste scurgeri maronii si mai apoi sangele propriu zis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o infecție din cauza mirosului. Consultă un medic ginecolog pentru diagnostic și tratament.
Cât mai repede cu atât mai bine pentru sănătatea ta.
Sarcină? Nu spui dacă a fost protejat sau nu, data menstrei trecute, etc.
O menstră poate porni și așa cum prezinți tu. Să nu uităm că acest sânge are un miros mai înțepător.
Pa, pa.

| yna explică:

Va multumesc mult...era vorba de menstruatie dar ca sa fiu sigura mi-am facut analize sunt perfect sanatoasa nu am gripa porcinalaughing...glumeam cu gripa... cel mai bun raspuns a fost al cristei checeliute...multumesc din nou va pup