| eu212 a întrebat:

Am si eu niste proleme...:niste scurgeri vaginale urat mirositoare, de culoare albicioasa, si urina urat mirositoare si ff concentrata...si uneori usturime dar nu la urinare.astept raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| salomeea27 a răspuns:

S-ar putea sa ai o boala venerica. Cel mai bie ar fi sa te duci la un medic ginecolog sa-ti faca o cultura din acea scurgere ca sa poata sa-ti dea un antibiotic.

| catalinadeyya a răspuns:

Daca ai scurgeri vaginale urat mirositoare si de culoarea maroniu inchis sau verzui inseamna ca ai racit acolo.Nu este normal sa ai astfel de scurgeri.Eu zic sa consulti un medic ginecolog.

| allynutsa a răspuns:

Micoza vaginalahappy. Sau infectie vaginala. Sunt in aceeasi situatie.te dor si cumva ovarele? Ar trebui sa verifici la medicul de familie.eu am primit niste antiinflamator si antibiotic. Succes!

| Dianananahalfpastee a răspuns:

Toata lumea cred ca e asa.

| joldesh a răspuns:

Buna,

iti las un tratament natural si foarte eficient.

Comprese cu lapte rece tinute pe zona genitala 5-10 minute, de 5-6 ori pe zi.
2. Uleiul din germeni de grau.
3. Bai de sezut cu infuzie din salvie, urzica sau ulm alunecos.
4. Spalaturi locale cu otet diluat cu apa.
5. Bai de sezut in apa sarata: dizolva 1/2 cana sare de masa intr-un lighean cu apa calda si aseaza-te in el. Introdu un deget in vagin pentru a permite circulatia apei sarate, indeparteaza-l si relaxeaza-te timp de 10-15 minute. Aceasta reteta aplicata in 2-3 seri consecutive ar trebui sa te elibereze de senzatia agasanta de mancarime.
6. Se bea infuzie din galbenele indulcita cu miere (1 cana inaintea meselor principale).

Am folosit acest tratament si e foarte bun am dat peste el de la un site www.scurgeri-vaginale.ro - mai sunt si alte tratamente daca va intereseaza.

Pe curnad!

| eu212 explică:

Astept noi pareri.