| anonim_4396 a întrebat:

Am niste scurgeri vaginale urat mirositoare de culoare maro poate chiar si mai inchis, imi curge cam o data pe zi intr-o cantitate foarte mare, uneori nici absorbantul nu mai face fata. Astazi sau maine ma duc la un medic dar pana atunci as vrea sa stiu daca e ceva grav.Mi-e foarte frica sa nu fie ceva grav (am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tha_Lori_1994 a răspuns:

Este o infectie vaginala. daca o sa te tii de tratamentul pe care ti l da ginecologul o sa ti treaca.

| Anca233 a răspuns (pentru Tha_Lori_1994):

Si este grav?

| Tha_Lori_1994 a răspuns (pentru Anca233):

Stai linistita, nu este atat de grav incat sa mori.este o infectie vaginala care trebuie tratata si atat.nu te panica.

| Anca233 a răspuns (pentru Tha_Lori_1994):

Ok,multumesc mult!

| Tha_Lori_1994 a răspuns (pentru Anca233):

Nu ai pentru ce, multumesc si eu

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ăla e ciclul menstrual.

| Anca233 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu cred ca e ciclu..are un miros foarte puternic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anca233):

Mama, pe care multe fete in situatia ta o ocolesc in asemenea cazuri, ti-ar da cele mai bune sfaturi. Depinde doar de tine cum le accepti.

| Anca233 a răspuns (pentru darrio2007):

Păi am intrebat.o si pe ea, prima data la ea m.am dus...e mama, totusi...ma gândeam ca sunt persoane care ar stii mai bine

| darrio2007 a răspuns (pentru Anca233):

Urmatoarea persoana dupa mama ta ar fi doar medicul specialist. Aici poti primi sfaturi dar organismul omului nu se dezvolta la fel. Asta in caz daca iei de bun un sfat primit de la cineva in aceeasi situatie ca tine.

| Anca233 a răspuns (pentru darrio2007):

Da,pai urmează sa ma duc si la medic dar întrebăm ce ar putea fi (daca e ceva grav sau nu, fiindca ma sunt ingrijorata)

| darrio2007 a răspuns (pentru Anca233):

Din cate vad nu ti-a dat nimeni un raspuns elocvent. Deci tot medicul este solutia.

| Anca233 a răspuns (pentru darrio2007):

Da

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie vaginala sau chisturi ovariene ori fibroame uterine.
Mergi urgent la un medic GINECOLOG!

| Anca233 a răspuns (pentru Violleta2022):

Astazi o sa ma duc.

| debarasator63 a răspuns:

Iti recomand sa mergi urgent la medicul tau ginecolog.

| alexhadarean a răspuns:

Prima data trebuie sa vorbesti cu mama ta si ea sa ia decizia corecta!

| ziftode a răspuns (pentru alexhadarean):

A spus ca merge la doctor, crezi ca se duce singura?
ce te face sa crezi asta?!?

pur si simplu, a venit aici sa ceara niste opinii pentru ca e speriata!

| Anca233 a răspuns (pentru alexhadarean):

Pai am vorbit, nu ma duc singura...doar voiam sa stiu ce poate fi, ma îngrijorează faptul ca ar putea fi ceva grav.

| alexhadarean a răspuns (pentru ziftode):

Da ai dreptate, dar normal prima data vorbesti cu mama ta, eu asa vad treaba si daca ea nu stie sau nu vrea sa explice te consulti cu altcineva!