| Arianna$ a întrebat:

Tin foarte mult la prietenul meu, dar, nu stiu ce sa cred. El are o multime de admiratoare, si tot scot povesti de genu' :ca isi bate joc de mine, ca se plictiseste de mine si-mi da papucii, ca nu tine la mine deloc...etc.Unele fete pe care le credeam prietene nu's deloc asa... ce sa fac? Doar cu 2 fete pot vborbi. ele zic sa nu cred nimic, dar nu stiu, parca toti sunt impotriva noastra! HELP ME!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aşa... şi?!
Păi dacă-i trebuiau admiratoare şi aventuri, mai stătea cu tine?!
Invidia e mare. Nu le băga în seamă. Tu stai cu el nu ele!
De "binevoitori" e plină lumea!
Salut!

| max_4494 a răspuns:

Te subestimezi! Tipu' nu te iubeste ori iti testeaza gelozia.Si tu te poti plictisi de fitele lui.Se termina lumea cu el? Cine te iubeste te respecta, te protejeaza, te face fericita nu te irita cu gesturi de neam prost.Barbatii, dar si femeile, sunt ca tramvaiele:unul pleaca, altul vine.Important este sa te urci in cel care trebuie! Ca oricum vine mereu altul/a (IN MOD REGULAT).

| HelpBoy a răspuns:

Pai adimiratoarele scot povesti doar ca sa va desparta daca tu tii la el si el tine la tine nu ar trebui sa va pese ce zic cei din jur.

| Licurici_2296 a răspuns:

Ai prezentat sentimentele tale si parerile celorlalti despre relatia voastra. Insa nu vad unde este el in mod direct implicat.
Ce treaba au sentimentele lui cu ce zic ceilalti?
Din moment ce formati un cuplu, de ce nu stii cam cum sta treaba?
Banuiesc ca il cunosti mai bine decat celelalte, stii mai bine ce face, unde si cu cine, si mai ales cum se comporta atunci cand e cu tine. Daca analizezi mai bine, e posibil nici sa nu trebuiasca sa-l intrebi pe el daca tine la tine sau alte de'astea! Fa o recapitulare a relatiei si al timpului petrecut cu el!winking
Succes si ignora-i pe ceilalti!

| darkangel_7824 a răspuns:

Chiar nu crede nimic, dar oricum trebuie sa fii atenta fiintka nici nu stii de unde apare o tipa care iti va seduce baiatul, vorbeste cu el pe subiectul dat si vezi ce gindeste el despre asta... daca te iubeste cu adevarat va face tot posibilul sa nu mai apara astfel de birfe. succese

| Alexutza_1827 a răspuns:

Crede-ma ca stiu perfect cum te simty nu crede tot ce spun ...sunt doar invidiosesi totusi daca tu ai indoieli ai pute sa vorbesty direct cu el...

| ranni a răspuns:

Fii tu insuti si dai in ***...pe restul cand ti la cineva auzi chesti de genu invidia si geloziia e mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai admiratoarele scot povesti ca sa va desparta pe voi daca tu tii la el si el tine la tine nu ar trebui sa va pese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da-i tu papucii prima! Spune-i ca ti-ai gasit pe altcineva care te respecta mai mult. Nu te mai lasa batjocorita de el.