| Ela_PuRpLe a întrebat:

In weekendul trecut, ne-am intalnit eu cu prietenul meu, a fost totul ok ca de obicei si dupa vreo 3 ore, a inceput sa vb despre despartire, ca daca ma despart de el o sa merg la altul si faze de genu`. Eu l-am intrebat ce are si a zis ca nu poate sa imi spuna. Dupa ce am insistat sa imi spuna, mi-a zis ca fosta lui prietena il tot suna si ii spune ca ii pare rau si ca s-a schimbat si vrea sa se impace cu el. El a spus ca ar vrea sa se imapce cu ea si sa ramanem amici f buni, sa tinem legatura.Eu i-am zis ca ori tot ori nimic.Adica daca ne despartim nu mai vreau sa ramem amici pentru ca eu vreau sa il uit si nu il pot uita daca vb cu el.Lui nici asa nu ii convine, a spus ca ei au fost mult timp impreuna si au facut si dragoste si cateodata se mai gandeste si la ea.Aspus ca tine la amandoua si daca s-ar putea ar vrea sa fie cu amandoua dar nu poate asa, trebuie sa aleaga.Am inceput sa plang, pentru ca nu mai puteam, si dupa scurt timp a inceput sa zica, ca e un prost si a inceput si el sa planga cu adevarat, chiar am ramas no comm...adica dc mai plangea daca el ar vrea sa ramana cu fosta.Isi facea planuri de viitor cu mine si nu inteleg dc tocmai acum il apuca sa ne despartim. I-am spus ca daca nu a uitat-o dc a mai vrut o relatie cu mine, si a spus ca el credea ca o va uita dar nu a uitat-o definitiv.
Ma simt mintita, folosita si imi para rau ca am pus urmatoarea conditie:sa mai ramanem impreuna catva timp, si el sa incerce in timpul asta sa o uite. Mi-a spus ca e nehotarat si stiu asta ca se vede ca nu stie cu care sa ramana desi simt ca tine mai mult la fosta, desi si pe mine m-a iubit cred, mi-a si demonstrat. A spus ca eu merit toata iubirea din lume si sigur imi voi gasi pe cineva repede, ca el nu m a merita, ca e un prost si a spus ca daca voi gasi pe cineva sa ii spun si daca imi gasesc ar vrea sa ramanem amici.
La sfarsit, cand m-a codus acasa, m-a sarutat si s-a comportat de parca totul e ca inainte, adica roz si frumos in rel noastra. A spus ca daca se va impaca cu ea si o sa il dezamageasca o sa o urasca pentru ca l-a facut sa se desparta de mine desi nici asta nu vrea, a spus el, adica nu vrea sa se desp nici de mine.
Nu stiu ce sa fac, pe de o parte vreau sa ii dau papucii dar pe de alta parte ma gandesc ca poate reuseste sa o uite, sau ea se plictiseste sa il tot sune in fiecare zi. Daca ma hotarasc si i zic ca i dau papucii el imd va fugi la fosta sunt sigura.Am impresia ca nu m-a iubit niciodata, credeti ca a tinut vreodata la mine? Sa mai incerc sa raman cu el sau sa ii spun ca nu mai are rost ca si asa a zis ca asta e o sa o ia de la zero ori de cate ori va fi nevoie. El si acum ma suna si pare gelos, atunci m-a si sarutat desi rel noastra s-a racit f mult, nu mai il iubesc asa mult si simt un pic de scarba fata de el dar totusi vreau sa raman cu el nu stiu dc sincer. Puteti citi si intrebarile mele anterioare pentru a va da seama de relatie.
Vreau sfaturi si pareri, va rog.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sti de ce a plans?!

Pentru ca stie ca e un mare prost si are procese de constiinta!

Desparte-te de el, asa e cel mai bine.Scarba pe care o simti e normala, te repugna ca om!

Sunt 100% sigura ca fosta o sa se sature de el si o sa se intoarca la tine cu coada intre picioare!
Atunci sa fi tare, el nu merita a 2- a sansa!

Bafta si fi tare!

| anka a răspuns:

E un tip nehotarat care nu stie ce vrea. Daca a indraznit sa iti povesteasca inseamna ca ar vrea sa fie cu ea. In cazul acesta degeaba i-ai mai dat o sansa pentru ca el se va gandi tot la cealalta. Daca s-a gandit ca iti vei gasi si tu pe altcineva inseamna ca nu tine la tine si spera ca vei face tu primul pas si ii vei da papucii astfel incat sa se simta el mai putin vinovat si sa poata zbura la cealalta. LASA-L! Tu trebuie sa fi TOTUL pentru partenerul tau si nimeni altcineva. Doare la inceput dar crede-ma e plina lumea de baieti. Bafta!

| DenisaMetal a răspuns:

Deci prietenul tau e prin intre DA si NU.